Błędy w obronie pogrążyły Raków [NOTY]

Raków Częstochowa przegrał w meczu grupy D czwartej kolejki rozgrywek Ligi Europy na wyjedzie ze Sportingiem Lizbona 1:2. Jak zaprezentowali się mistrzowie Polski w stolicy Portugalii?

Noty dla piłkarzy Rakowa Częstochowa za mecz ze Sportingiem Lizbona (skala ocen 1-6, nota wyjściowa „3″):

Vladan Kovacević – 3,5
Zanotował trzy cenne interwencje w pierwszej połowie przy strzałach rywali. Natomiast przy golach z rzutów karnych dla rywali bezradny, nie był w stanie wyczuć intencji strzelającego w obu przypadkach.

Fran Tudor – 2,5
Gra w osłabieniu nie sprzyjała grze Rakowa poprzez wahadła w czwartkowy wieczór. Tudor próbował, starał się, ale zagrał poniżej swojego poziomu w rywalizacji ze Sportingiem.

Bogdan Racovitan – bez oceny
Racovitan dość szybko opuścił boisko, gdyż w 12. minucie faulował w polu karnym Estiste. Sędzia po obejrzeniu sytuacji na monitorze podyktował rzut karny dla Sportingu, a Rumun zobaczył czerwoną kartkę.

Milan Rundić – 3
W pierwszej połowie zanotował dwie ważne interwencje w defensywie, które uchroniły Raków od straty gola. W drugiej po jego zagraniu ręką Sporting otrzymał drugi rzut karny, który wykorzystał Pedro Gonclaves. Natomiast to on w 72. minucie dobił piłkę po strzale Cebuli, strzelając dla Rakowa gola kontaktowego.

Jean Carlos Silva – 2,5
W pierwszej połowie jeden z lepiej prezentujących się zawodników słabego Rakowa. W 23. minucie rywalizacji oddał strzał z dystansu, ale poleciał on ponad poprzeczką.

Gustav Berggren – 2,5
W pierwszej połowie w grze Rakowa były problemy w środku pola. Berggren zanotował też groźną stratę, która mogła się skończyć się poważną okazją bramkową dla Sportingu.

Władysław Koczerhin – 2
Niewidoczny w czwartkowy wieczór. Zmieniony chwilę po godzinie gry przez Bena Ledermana.

Srdan Plavsić – 2/2,5
Sytuacja podobna do Tudora, gdyż gra w osłabieniu nie służyła Rakowowi w grze wahadłami. Serb zagrał jednak poniżej swoich możliwości w czwartkowy wieczór.

John Yeboah – 2
Nie można było pomocnikowi Rakowa odmówić w tym meczu starań, chęci, ale nie wiele z tego jednak wynikało w postaci konkretnego zagrożenia w ofensywie.

Bartosz Nowak – bez oceny
Nie nagrał się zbyt długo w czwartkowy wieczór Nowak, gdyż w wyniku czerwonej kartki dla Racovitana został zmieniony przez stopera Adnana Kovacevicia w 17. Minucie spotkania.

Ante Crnac – 2,5

W pierwszej połowie po faulu na nim Inacio otrzymał żółtą kartkę. Poza tym niewidoczny ofensywie. Zmieniony po pierwszej połowie przez Fabiana Piaseckiego.

Adnan Kovacević – 3
Niełatwe zadanie miał W tym meczu Kovacević, gdyż musiał uzupełnić linię obrony po czerwonej kartce dla Racovitana w pierwszej połowie. Nie popełnił jednak większych błędów w defensywie.

Fabian Piasecki – 2,5/3
Aktywny, wniósł pewną świeżość do ofensywy, lecz bez konkretów. W końcówce starał się walczyć o akcję dającą Rakowowi remis.

Marcin Cebula, Ben Ledrrman – grali zbyt krótko, aby ich rzetelnie ocenić.