August 25, 2024, Madrid, Madrid, SPAIN: Viktor Tsygankov of Girona FC gestures during the Spanish league, La Liga EA Sports, football match played between Atletico de Madrid and Girona FC at Civitas Metropolitano stadium on August 25, 2024, in Madrid, Spain. (Credit Image: © Oscar J. Barroso/AFP7 via ZUMA Press Wire)

---
newspix.pl / 400mm.pl

Ligi w Europie La Liga

Bezbramkowy remis w LaLiga po nudnym meczu. Girona nie przełamała Rayo

Girona zremisowała z Rayo Vallecano 0:0. Defensywna taktyka gości zadziałała na ekipę Michela

Pierwsza połowa nie była dobrą reklamą hiszpańskiej piłki. Girona miała w niej przewagę w posiadaniu piłki, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Żadna z ekip nie oddała celnego strzału, a jedyny niecelny miał miejsce w 35. minucie, gdy po dośrodkowaniu Miguela Gutierreza nieczysto w piłkę trafił Yaser Asprilla.

Po przerwie optyczna przewaga gospodarzy była jeszcze bardziej wyraźna. Pojawiły się częstsze próby uderzeń, ale wciąż brakowało konkretów. Celnie uderzył w 48. minucie z rzutu wolnego Viktor Tsygankov, ale nie sprawił problemów bramkarzowi Rayo Augusto Batalli. Bliżej pokonania go był Asprilla, który w 60. minucie trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Po drugiej najlepszą sytuację tuż pod bramką miał Alvaro Garcia, ale uderzył nad poprzeczką. Dwie minuty później podobnie spudłował napastnik Girony Cristhian Stuani. Nikt nie był w stanie przełamać impasu.

MVP spotkania został wybrany Tsygankov.(AC)