Bayern przegrywa premierowy mecz w 2022

Bayern Monachium rozpoczyna rok 2022 od porażki! Gol Roberta Lewandowskiego nie pomógł bawarskiej drużynie, która uległa Borussii Moenchengladbach 1:2!

Bundesliga wraca po świątecznej przerwie. Tym razem niemieckie drużyny znacznie wcześniej aniżeli w poprzednich latach rozpoczynają drugą rundę rozgrywek. Spotkaniem inaugurującym nowy rok w Niemczech było spotkanie Bayernu Monachium z Borussią Moenchengladbach.

Warto wspomnieć, że do ostatniego momentu mecz stał pod dużym znakiem zapytania. W kadrze Bayernu odnotowano bardzo dużo dodatnich wyników na obecność koronawirusa, jednak bawarska drużyna była na tyle kompletna, aby podejść do tego spotkania. Julian Nagelsmann musiał wprowadzić wiele improwizacji do pierwszej składu.

Początek starcia nie zapowiadał kłopotów Bayernu Monachium. Już w 18. minucie Robert Lewandowski trafił do siatki, początkując tym samym strzelanie w nowym roku. Polski zawodnik bardzo dobrym, mocnym uderzeniem skierował piłkę do siatki.

Radość gospodarzy trwała niecałe 10 minut. Drużyna Borussii wykorzystała serię katastrofalnych błędów graczy Bayernu w defensywie i Florian Neuhaus zmieścił piłkę w siatce.

W 31. minucie Borussia wyszła na prowadzenie po uderzeniu Stefana Lainera. W tej akcji nie popisał się bramkarz Bayernu, który nie zdołał wybronić piłki zmierzającej do jego bramki. Obie drużyny schodziły do szatni przy wyniku 2:1 na korzyść przyjezdnych.

Druga część spotkania stała pod znakiem dominacji Bawarczyków. Bayern pewnie kontrolował mecz, stwarzał znacznie więcej sytuacji strzeleckich, ale piłkarze z Bawarii byli strasznie nieskuteczni. Piłka po żadnym z 4 celnych uderzeń nie znalazła ostatecznie drogi do siatki bramki „Źrebaków”.

Borussia M’gladbach już w premierowym meczu tego roku sprawiła niespodziankę i pokonała Bayern 2:1, wskakując na 11. miejsce w tabeli i przerywając serię słabych wyników w rozgrywkach Bundesligi. Bayern ma olbrzymi margines błędów i teraz z niego skorzystał. Mimo porażki, „Die Roten” mają przewagę nad drugą BVB aż 9 punktów.