Bayern Monachium mistrzem Niemiec!

Bayern Monachium zagwarantował sobie 10. z rzędu tytuł mistrza Niemiec. Bawarczycy wygrali z Borussią Dortmund i wypracowali bezpieczną przewagę w tabeli nad BVB. Korki od szampanów już wystrzeliły!

Bayern Monachium mistrzem Niemiec! (fot. Reuters)

Bayern Monachium po raz 32. został mistrzem Niemiec i po raz 10. z rzędu wzniesie paterę przeznaczoną dla najlepszej drużyny sezonu w Bundeslidze. Zawodnika z Bawarii zapewnili sobie mistrzostwo po wygraną z Borussią Dortmund. Przewaga nad ekipą z Zagłębia Ruhry jest na tyle bezpieczna, że korki od szampana już teraz mogą wystrzelić w Monachium.

Już w 15. minucie Serge Gnabry widowiskowo trafił do siatki i Bayern objął prowadzenie. Niemiecki zawodnik trafił do siatki kwadrans później, jednak gol został nieuznany przez pozycję spaloną.

Swoją cegiełkę dołożył nie kto inny, jak Robert Lewandowski. Polski zawodnik w 34. minucie wykorzystał podanie Thomasa Muellera i nasz piłkarz trafił swojego 33. gola w tym sezonie Bundesligi.

Po przerwie Borussia rzuciła się do ataku i w 51. minucie Marco Reus został powalony w polu karnym Bayernu. Sędzia przyznał rzut karny i Emre Can zamienił go na gola.

W późniejszym etapie spotkania piłka wędrowała od jednego pola karnego do drugiego. Obie drużyny kreowały ciekawe sytuacje na zdobycie bramki, jednak to Bayern w 81. minucie ustalił wynik na 3:1. Jamal Musiala dobił BVB i postawił pieczątkę nad wygraną swojej drużyny oraz tytule mistrza Niemiec 2021-22.