Bayer Leverkusen wciąż niepokonany!

Ligi w Europie Bundesliga

Historyczna seria Bayeru Leverkusen trwa! To już 45 spotkań z rzędu bez porażki na wszystkich frontach! Drużyna Xabiego Alonso jest w tym sezonie niezniszczalna!

Bayer przyzwyczaił nas już w tym sezonie do tego, że nie należy wyłączać ich spotkań przed końcowym gwizdkiem. Dzisiaj oczywiście Aptekarze zaprezentowali nam podobny scenariusz. Borussia objęła prowadzenia w końcówce, ale ostatniej słowo należeć musiało do Bayeru.

Pierwszą bramkę w meczu zdobył Niclas Fulkrug. Niemiec w 81. minucie meczu wykazał się dużym opanowaniem w polu karnym i oddał bardzo celny strzał z pierwszej piłki. Hradecky nie zdołał obronić, a Signal Iduna Park wpadł w szaloną euforię. Na stadionie czuć było stan gorącego wyczekiwania ostatniego gwizdka. Sędzia doliczył 8 minut. W jednej z ostatnich akcji meczu zawodnicy Xabiego po raz kolejny pokazali charakter i ogromną wolę walki. Stanisic wyskoczył najwyżej w polu karnym do piłki dorzuconej z rzutu rożnego i pokonał bramkarza, który nie zdążył nawet zareagować! Mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Bayern zdobył już wystarczającą przewagę, aby ogłosić się mistrzem już w połowie kwietnia. Borussia jest obecnie na 5. miejscu w tabeli z 57. punktami.