Bayer Leverkusen nadal niepokonany

Bayer Leverkusen śrubuje rekord meczów bez porażki. 50. takie spotkanie zanotował z Bochum, które pokonał 5:0.

Ten Bayer nadal nie zna smaku porażki. (fot. Forum)

W miniony czwartek podopieczni Xabiego Alonso zapisali się w historii europejskiego futbolu jako drużyna z najdłuższą serią występów bez uznania wyższości rywala. Remisując z Romą, nie przegrali po raz 49. z rzędu i przebili wyczyn Benfiki. Dziś zaokrąglili niesamowity wynik do 50.

Nie potrzebowali do tego gola w końcówce starcia, do czego zdążyli przyzwyczaić. Już do przerwy prowadzili 2:0. Sprawę ułatwiła im gra w przewadze po tym, jak w 15. minucie czerwoną kartkę obejrzał Felix Passlack. Rezultat otworzył Patrik Schick. Z rzutu karnego poprawił Victor Boniface.

Po przerwie wynik podwyższyli Amine Adli i Josip Stanisić, a ustalił Alejandro Grimaldo.

Przed Bayerem jeszcze trzy mecze – ligowy, finał Ligi Europy i finał Pucharu Niemiec. Czy pozostanie niepokonany do końca sezonu?