Bardzo ważna wygrana drużyny Augsburga

Augsburg pokonał Bochun w 31. kolejce Bundesligi i oddalił się od strefy spadkowej. Wydaje się, że bawarska drużyna zdoła utrzymać się w niemieckiej lidze.

Augsburg wykonał zdecydowany krok w kierunku utrzymania. Bawarczycy pokonali 2:0 sąsiadujące w tabeli Bochun i odskoczyli strefie spadkowej, mogąc nabrać nieco większego oddechu w ostatnich kolejkach tego sezonu.

Wszystkie bramki w tym meczu padły w pierwszej połowie. Po kwadransie gry do siatki trafił Andre Hahn. Tuż przed przerwą Michael Gregoritsch wykorzystał rzut karny, podwyższył prowadzenie Augsburga i jak się okazało, zapewnił zwycięstwo swojej drużynie.

Pełne 90 minut rozegrali Robert Gumny oraz Rafał Gikiewicz.

Augsburg jest na 14. miejscu w klasyfikacji ligowej i przewaga nad 16., barażowym miejscem to już 7 oczek. Do strefy spadkowej Bawarczyków dzieli aż 9 punktów.