Ponowne badanie USG nogi Tomasza Bandrowskiego potwierdziło uszkodzenie więzadła przyśrodkowego pobocznego i torebki przyśrodkowej w okolicy łąkotki Piłkarz Lecha Poznań przez ponad miesiąc nie będzie mógł grać w piłkę.
Bandrowski po uderzeniu piłki przez Dawida Plizgę upadł na ziemię i zwijał się z bólu. Po zejściu z boiska do pomocnika Lecha Poznań podszedł selekcjoner Franciszek Smuda i w żartobliwym tonie wypalił: – Przecież to było lekkie podanie. Oj „Bander”, sypiesz się, a masz dopiero 26 lat.
Bandrowski jeszcze w niedzielę opuści zgrupowanie reprezentacji i wróci do Poznania. O 17.00 odleci samolotem do Lizbony, a następnie do Polski.