Awans BATE, zła wiadomość dla Wisły

Zgodnie z oczekiwaniami do IV rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów awansowała drużyna BATE Borysów. Białoruska ekipa okazała się lepsza od FK Ekranas z Litwy.
W pierwszym meczu rozgrywanym na Litwie padł bezbramkowy remis. Dlatego można było się spodziewać, że w rewanżu BATE rzuci się do ataku.

Już w 18. minucie BATE wyszło na prowadzenie po trafieniu Witalija Rodionowa. Cztery minuty później sensacyjnie wyrównał Andrius Velicka. W tym momencie FK Ekranas było w kolejnej rundzie.

Jednak już w 35. minucie prowadzenie 2:1 BATE dał Renan Bressan, natomiast w 89. minucie wynik spotkania na 3:1 ustalił Michaił Gordejczuk.

Awans BATE nie jest dobrą wiadomością dla Wisły. Niestety Biała Gwiazda ma już niewielkie szanse na to, że w przypadku awansu będzie rozstawiona w IV rundzie.