Asysta Peszki, ale blamaż Kolonii

To była bardzo ciekawa sobota dla polskich kibiców Bundesligi. Jednak nie wszyscy nasi rodacy mogli cieszyć się z korzystnych rezultatów swoich zespołów.
Mistrz Niemiec – Borussia Dortmund – pojechał na wyjazdowy mecz z TSG 1899 Hoffenheim. Losy tego spotkania rozstrzygnęły się już w 9. minucie. Wówczas Sejad Salihović popisał się fenomenalnym uderzeniem z rzutu wolnego. Do końca meczu nie padły już żadne gole. W pełnym wymiarze czasowym na murawie przebywali Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek. Z ławki rezerwowych na boisku pojawił się w 54. minucie Jakub Błaszczykowski zastępując Mario Goetze.

Grad goli padł w starciu Schalke Gelsenkirchen z 1.FC Koeln. Koziołki wyszły na prowadzenie w 12. minucie. Podanie z głębi pola otrzymał Sławomir Peszko i w ostatnim momencie odegrał do Lukasa Podolskiego, który strzelił gola na pustą bramkę. „Peszkin” zszedł z boiska w 56. minucie. Na murawie dopiero w 75. minucie pojawił się Adam Matuszczyk. Kolonia poległa ostatecznie 1:5.

W hitowym spotkaniu tej kolejki Wolfsburg przegrał z Bayernem Monachium 0:1. Nawet na ławce rezerwowych Wilków zabrakło Mateusza Klicha.

Cenne zwycięstwo nad SC Freiburg 2:1 na wyjeździe odniosła ekipa FSV Mainz. Cały mecz na boisku przebywał nowy kadrowicz Franciszka Smudy Eugen Polanski.

W pozostałych spotkaniach, które rozpoczęły się o godzinie 15:30, Hamburger SV zremisował z Herthą Berlin 2:2, natomiast Norymbergia przegrała na własnym obiekcie 1:2 z Hannoverem.