Arsenal rozbił Newcastle!

Arsenal notuje szóste zwycięstwo w rozgrywkach Premier League. Kanonierzy tym razem pewnie wygrali z Newcastle, a do wyniku dołożył się Jakub Kiwior, zdobywając gola w drugiej połowie spotkania.

Arsenal bryluje formą w angielskiej lidze. Kanonierzy kontynuują passę zwycięstw i w 26. kolejce w bardzo pewnym stylu ograli Newcastle 4:1.

W 18. minucie meczu Sven Botman skierował piłkę do własnej siatki i sprezentował bramkę gospodarzom. Później Arsenal nie potrzebował pomocy i sam sobie doskonale radził. Jeszcze w pierwszej połowie wynik na 2:0 podwyższył Kai Havertz. Następnego gola, już w drugiej połowie, zdobył Bukayo Saka.

W 69. minucie do siatki trafił Jakub Kiwior. Polski defensor strącił piłkę głową po dośrodkowaniu Declana Rice’a z rzutu rożnego. Po dwóch odnotowanych wcześniej asystach, reprezentant Polski po raz pierwszy w tym sezonie wpisuje się na listę strzelców.

Honorową bramkę Srokom w samej końcówce zdobył Joseph Willock.

Arsenal jest na 3. miejscu w tabeli i do liderującego Liverpoolu traci dwa oczka.