Arsenal gra z Man. City! [Zapis relacji]

Ligi w Europie Premier League

W ósmej kolejce Premier League na rozkładzie mieliśmy hit z prawdziwego zdarzenia. Arsenal gościł na Emirates Manchester City.

KLIKNIJ F5, ABY ODŚWIEŻYĆ RELACJĘ!

90+5 KONIEC! Arsenal wygrywa z Manchesterem City 1:0! Niesamowicie cenne trzy punkty po zaciętym meczu daje drużynie z Londynu Gabriel Martinelli! Kanonierzy zrównują się dzięki temu z Tottenhamem. Mają na swoim koncie 20 punktów i zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli. Manchester City opuszcza stolicę Anglii bez zdobyczy punktowej i przerwę reprezentacyjną spędzi na trzeciej lokacie.

90+3 zaczynają się tarcia między piłkarzami. Żółtą kartką za popchnięcie Jesusa ukarany Ederson.

90+2 Coraz mniej czasu zostaje Manchesterowi City.

90+1′ Niedokładne podanie Gvardiola. Od bramki wznawiać będzie Raya.

90′ Cztery minuty dłużej pogramy na Emirates.

89′ Piłką na własnej połowie operują Kanonierzy.

88′ Cofa się na własną połowę Arsenal. Rusza do ataku Manchester City.

86′ MAMY GOLA! ARSENAL WYCHODZI NA PROWADZENIE! Gabriel Martinelli uderza zza pola karnego i piłka po odbiciu od Nathana Ake ląduje w siatce! Pechowa interwencja Holendra kończy się tragicznie.

85′ Niebezpiecznie w polu karnym Manchesteru City! Pada na ziemię Gabriel Jesus i domagają się jedenastki piłkarze Arsenalu. Analiza VAR wykluczyła jednak taką możliwość.

83′ Dobrze w defensywie Declan Rice. Od bramki Raya.

82′ Uspokoili grę goście. Cofnięci Kanonierzy.

81′ Arsenal odzyskuje piłkę, ale równie szybko ją traci. Znów futbolówka w posiadaniu Obywateli.

80′ Piłkę spokojnie rozgrywają zawodnicy z Manchesteru.

79′ Faul w ataku Arsenalu. Od rzutu wolnego Manchester City.

78′ Nic z tego stałego fragmentu gry nie wyszło. Piłka wybita z pola karnego.

77′ Rzut rożny dla Arsenalu. Dobrze w obronie teraz interweniował Doku.

75′ Nie chce być gorszy Mikel Arteta i także decyduje się na trzy roszady w składzie. Swoje występy kończą Zinchenko, Nketiah oraz Jorginho. Na ich miejsca meldują się Tomiyasu, Havertz i Partey.

74′ Łapie piłkę po dośrodkowaniu pewnie David Raya.

73′ Wpada w pole karne rywali Doku. White wybija jego dośrodkowanie na rzut rożny.

72′ Świetnie w defensywie teraz popracował Kyle Walker. Zasłużone brawa dla Anglika od sympatyków Obywateli.

71′ Martinelli faulowany na własnej połowie przez Walkera.

70′ Błąd Stonesa w rozegraniu. Piłkę wreszcie odzyskują podopieczni Artety.

69′ Zinchenko wygrywa pojedynek w defensywie z Doku.

68′ Potrójna zmiana w Manchesterze City! Schodzą Rico Lewis, Mateo Kovacić i Julian Alvarez. Zastępują ich John Stones, Matheus Nunes oraz Jeremy Doku.

67′ Dłużej przy piłce utrzymują się goście. Cofnięty głęboko Arsenal.

66′ Raya piąstkuje i oddala zagrożenie.

65′ Dośrodkowanie Rubena Diasa wybite przez Bena White’a na rzut rożny.

64′ Kolejny błąd przy długim wybiciu ze strony golkipera gospodarzy. Znów piłka oddana za darmo.

63′ Odważna próba strzału z woleja ze strony Zinchenko. Uderzenie obrońcy Arsenalu jednak mocno niecelne.

62′ Rzut rożny dla Kanonierów.

61′ Szukają swojej okazji piłkarze ze stolicy Anglii.

59′ Wysoki pressing ze strony zawodników Guardioli.

58′ Dobra szybka akcja Manchesteru City. Strzał Alvareza w polu karnym ostatecznie zablokowany przez rywali. Budzą się ze snu goście.

57′ Zmarnowana szansa Obywateli. Kolejny raz w posiadaniu piłki ekipa Artety.

56′ Faulowany przed polem karnym Arsenalu Rico Lewis. Dobra okazja dla gości.

55′ Odegaard znakomicie znalazł w polu karnym Nketiaha. Świetnie sobie jednak poradzili z Anglikiem obrońcy City.

54′ Bardzo złe długie podanie Jorginho. Za darmo piłka oddana rywalom.

53′ Nadal trwa napór Kanonierów. Stłamszeni na własnej połowie goście.

52′ Faulowany Foden. Okazja do uspokojenia gry dla Obywateli.

51′ Martinelli wpada w pole karne i oddaje swój pierwszy celny strzał. Łapie piłkę Ederson. Rozkręcają się jednak piłkarze z Londynu.

50′ Groźna wrzutka z rzutu rożnego i zakotłowało się w polu karnym Manchesteru City. Ostatecznie niecelny strzał z dystansu oddał Odegaard.

49′ Arsenal sprawia spore problemy rywalom wysokim pressingiem. Korner dla gospodarzy.

48′ Szybko i agresywnie doskakują do rywali piłkarze Arsenalu.

47′ Już od początku szaleje na skrzydle Martinelli. Groźna centra Brazylijczyka mija jednak wszystkich w polu karnym i wznowi grę Ederson.

46′ Wznawiamy grę po przerwie! Liczymy na to, że wreszcie którejś z ekip uda się trafić do bramki rywali. Mikel Arteta zdecydował się na pierwszą korektę w składzie. Gabriel Martinelli zastąpił Leandro Trossarda.

45+2′ Koniec pierwszej części spotkania! Przy bezbramkowym remisie do szatni schodzą zawodnicy obu zespołów.

45+1′ Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

45′ Na spalonym Nketiah. Wznowią zawodnicy Manchesteru City.

44′ Strata piłki przez gości. Szansa na skonstruowanie ataku dla Arsenalu.

43′ Zwolnili nieco tempo tego meczu Obywatele. W roli głównego rozgrywającego Nathan Ake.

42′ Nic nie wyszło z tego stałego fragmentu gry. Przy piłce gospodarze.

41′ Minął się z dośrodkowaniem Gvardiola Raya. Piłkę na rzut rożny wybijają stoperzy Kanonierów.

40′ Uspokajają nieco grę podopieczni Guardioli.

39′ Z kontrą wyszli goście. Dobrze z centrą Alvareza poradzili sobie jednak obrońcy Arsenalu.

38′ Dwa uderzenia zza pola karnego oddał Zinchenko. Dwukrotnie strzał reprezentanta Ukrainy został zablokowany.

37′ Od obrony swój atak konstruują gospodarze.

36′ Dobrze z rzutem rożnym Arsenalu poradzili sobie zawodnicy z Manchesteru.

35′ Bezmyślne zachowanie Kovacicia! Były pomocnik Chelsea drugi raz brzydko fauluje rywala, ale nie obejrzał tym razem żółtej kartki. Kontrowersyjna decyzja arbitra.

34′ Z dystansu swoich sił spróbował Julian Alvarez! Strzał Argentyńczyka okazał się bardzo daleki od doskonałości i wznowi Raya.

33′ City wciąż nie może przebić się przez dobrze ustawioną drużynę Arsenalu.

32′ Nadal agresywnie doskakują do rywali Kanonierzy.

31′ Rzut wolny w bocznej strefie boiska dla Arsenalu. Piłkę po dośrodkowaniu łapie Ederson.

30′ Całej sytuacji przyjrzał się system VAR! Po analizie sytuacji przez arbitrów nie zmieniono jednak decyzji z boiska.

28′ Kolejna kartka dla Manchesteru City. Bardzo brzydki faul Kovacicia i ukarany żółtym kartonikiem Chorwat.

27′ Problemy z wyjściem z własnej połowy mają gracze Guardioli.

26′ Groźna okazja Arsenalu! Eddie Nketiah dobrze przyjął sobie piłkę po długim podaniu i wpadł w pole karne rywali. Strzał Anglika jednak sporo obok słupka.

25′ Faul w ataku Gabriela Jesusa. Rzut wolny dla gości we własnym polu karnym.

24′ Kolejne niecelne podanie bramkarza Kanonierów mogło źle się skończyć. Dobrze w obronie jednak defensorzy gospodarzy.

23′ Drugi żółty kartonik pokazuje Michael Oliver. Za wejście z dużym impetem w Nketiaha ukarany Bernardo Silva.

22′ Wyczekują błędu rywali goście.

21′ Piłką operują na własnej połowie piłkarze Manchesteru City.

20′ Niedokładne podanie Diasa opuszcza boisko. Grę wznowi Raya.

19′ Żadna z drużyn nie chce się za mocno otworzyć. Powoli rozgrywają zawodnicy Artety.

18′ Rzut wolny na własnej połowie dla Kanonierów.

17′ Blisko rażącego błędu David Raya! Długo zwlekał Hiszpan z wybiciem piłki i mało brakowało, a Alvarez odebrałby mu piłkę i strzelił gola. Upiekło się tym razem Arsenalowi.

16′ Dośrodkowanie Walkera prosto w ręce golkipera Arsenalu.

15′ Chwilowo stracili piłkę goście, ale bardzo szybko ją odzyskali.

14′ Arsenal stracił piłkę tak szybko jak ją odzyskał. Znowu szansa do zbudowania ataku dla gości.

13′ Dobry przechwyt Jorginho. Znowu Kanonierzy w posiadaniu piłki.

12′ David Raya posyła niedokładne długie podanie. Futbolówkę przejmują podopieczni Guardioli.

11′ Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Upomniany przez arbitra Jorginho. Włoch faulował Phila Fodena w bocznej strefie boiska.

10′ Oddalają zagrożenie z własnego pola karnego Obywatele. Arsenal kolejny raz próbuje stworzyć zagrożenie jednak na spalonym znalazł się Ben White.

9′ Korner dla Arsenalu. Strzał Gabriela Jesusa zablokowany przez Gvardiola.

8′ Saliba wygrał pojedynek w obronie z Erlingiem Haalandem. Brawa dla Francuza za skuteczną interwencję.

7′ Agresywnie na obrońców rywali naciskają gospodarze. Opłaciło im się to i teraz to Kanonierzy operują piłką.

6′ Znowu od obrony swoją akcję budują goście.

5′ Niesamowicie groźnie w polu karnym Arsenalu! Najpierw dobry strzał oddał Josko Gvardiol, ale jego uderzenie wybił Declan Rice. Potem do piłki dopadł Nathan Ake. Holender uderzył jednak ponad poprzeczką.

4′ Manchester City z pierwszym rzutem rożnym.

3′ Przejmują futbolówkę gospodarze.

2′ Wysoko w pressingu Arsenal. Manchester City jednak zdołał utrzymać się przy piłce.

1′ Zaczynamy wielki hit! Od środka Obywatele.

17:25
Arbitrem głównym dzisiejszego meczu będzie Michael Oliver.

17:20
Na takich piłkarzy postawił za to Pep Guardiola.

17:10
Tak prezentuje się zestawienie, w którym gospodarze rozpoczną dzisiejszy mecz.

17:00
Witamy w relacji na żywo ze spotkania Arsenalu i Manchesteru City w ramach ósmej kolejki Premier League. Mecz wicelidera z czwartą drużyną w tabeli zapowiada się na emocjonujące starcie.