Arka z kolejnym zwycięstwem z rzędu!

Polska 1 Liga

W drugim z niedzielnych spotkań 13. kolejki rozgrywek Fortuna 1. Ligi Resovia Rzeszów przegrała u siebie z Arką Gdynia 1:2. Piłkarze zespołu z Trójmiasta kontynuują więc swoją ligową serię zwycięstw i zanotowali awans na podium ligowej tabeli.

Początek rywalizacji był dość wyrównany, a żadna z drużyn nie potrafiła przejąć inicjatywy w tym meczu. Brakowało też klarownych okazji na strzelenie gola. Na pierwszą z nich trzeba było poczekać do 18. minuty rywalizacji. Wówczas wykorzystali to goście, którzy objęli też tym samym prowadzenie. Dawid Gojny dośrodkował piłkę z lewej strony boiska w pole karne gospodarzy, gdzie dopadł do niej niepilnowany Sebastian Milewski, który mocnym strzałem z jedenastu metrów otworzył wynik spotkania.

Gospodarze szybko jednak rzucili się do nadrabiania strat. W 25. minucie groźnie uderzał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Konrad Chuchro, ale jego strzał trafił jedynie w poprzeczkę. Minutę później natomiast mieliśmy już remis. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę w polu karnym dobrze przyjął Bartłomiej Ciepiela, który umiejętnie się z nią obrócił i strzałem z bliskiej odległości doprowadził do wyrównania.

Później optyczną przewagę mieli gdynianie, którzy jednak nie byli w stanie przed przerwą ponownie wyjść na prowadzenie. Swoje okazje mieli m.in. Karol Czubak czy Olaf Kobacki, ale ich uderzenia okazywały się niecelne.

Po przerwie goście ponownie objęli jednak prowadzenie. Mogli je objąć już w 48. minucie rywalizacji, ale gol Czubaka nie został uznany z powodu spalonego. Natomiast dwie minuty później dobrą akcją na lewym skrzydle popisał się Kobacki, który strzałem przy prawym słupku strzelił drugiego gola dla swojej drużyny w niedzielne popołudnie.

Później Arka skupiła się na kontrolowaniu losów tego spotkania i dobrej organizacji gry w defensywie. Gdynianie mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie w 62. minucie, ale strzał z rzutu wolnego Kacpra Skóry bardzo dobrze wybronił jednak Michał Gliwa. Gospodarze natomiast nie byli w stanie stworzyć realnego zagrożenia pod bramką Pawła Lenarcika w drugiej połowie rywalizacji.

W efekcie rzeszowianie ponieśli drugą ligową porażkę z rzędu i plasują się obecnie na 15. pozycji w ligowej tabeli. Natomiast piłkarze Arki zanotowali czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu, w efekcie czego awansowali na 3. miejsce w tabeli.