Pierwsze piłkarskie derby Trójmiasta od trzech lat. Lider kontra trzecia drużyna tabeli Fortuna 1. Ligi. Arka Gdynia kontra Lechia Gdańsk. Zapraszamy na tekstową relację na żywo prosto ze stadionu w Gdyni!

Relację na żywo prosto ze Stadionu Miejskiego w Gdyni prowadził Kacper Czuba

Arka Gdynia – Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)
Bramki: Marcjanik 54′ (rzut karny)
Żółte kartki: Marcjanik, Skóra (Arka) – Kałahur, Biegański, Chindris, Chłań (Lechia)
Czerwona kartka: Marcjanik (Lechia, za dwie żółte) – Chłań (Lechia, za dwie żółte)
Skady:
Arka: Lenarcik – Stolc, Marcjanik, Dobrotka, Gojny (C) – Gol, Milewski (90+3′ Borecki) – Skóra (73′ Lipkowski), Adamczyk (79′ Azacki), Kobacki (90+3′ Predenkiewicz) – Czubak
Lechia: Sarnavskyi – Bugaj, Chindris, Olsson, Kałahur (71′ Piła) – Biegański (71′ D’Arrigo), Kapić (C) – Mena, Sezonienko (62′ Sypek), Chłań – Bobcek (67′ Zjawiński)

Tymczasem serdecznie dziękuję za śledzenie relacji na żywo i życzę wszystkim dobrej nocy. Dobranoc!

Gdynianie byli w tym starciu drużyną lepszą, co udowodnili w drugiej połowie spotkania. Arka zanotowała siódme ligowe zwycięstwo z rzędu i umacnia się na pozycji lidera tabeli Fortuna 1. Ligi!

KONIEC MECZU. Arka Gdynia przełamuje szesnastoletnią passę bez zwycięstwa w derbach Trójmiasta i pokonuje w piątkowy wieczór Lechię Gdańsk 1:0! Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 54. minucie spotkania z rzutu karnego Michał Marcjanik.

90+5′ Ostatnia szansa na doprowadzenie do remisu dla gości.

90+4′ Strzał z dystansu Kapicia, piłka w rękach Lenarcika.

90+3′ Strzał głową Piły obok bramki, podwójna zmiana w Arce – Borecki i Predenkiewicz w miejsce Milewskiego oraz Kobackiego.

90′ Pięć minut doliczone do regulaminowego czasu gry drugiej połowy.

89′ Zamieszanie w polu karnym Arki! Chłań otrzymuje drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za kopnięcie w rękę Lenarcika.

88′ Lipkowski fauluje Chłania, rzut wolny dla Lechii blisko pola karnego Arki.

86′ Arka stara się teraz ciężar gry na połowę rywala.

85′ Tym razem Lenarcik pewnie wyłapał strzał D’Arrigo.

84′ Strzał z dystansu Kapicia, świetna parada Lenarcika. Rzut rożny dla Lechii.

83′ Strzał z prawej strony Dawida Bugaja poleciał obok bramki gospodarzy.

82′ Chłań fauluje Dobrotkę, rzut wolny dla Arki.

81′ Strzał z dystansu Sypka pewnie wyłapał Lenarcik.

81′ Rzut rożny dla Lechii.

79′ Zmiana taktyczna w Arce – Oleksandr Azacki w miejsce Huberta Adamczyka

78′ Żółta kartka dla Maksyma Chłania. Później czerwoną otrzymał kierownik Arki (za dwie żółte).

76′ Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Michała Marcjanika. Stoper Arki zatrzymał taktycznie Zjawińskiego. Arka w dziesiątkę!

75′ Faulowany Łukasz Zjawiński, rzut wolny dla Lechii.

73′ Pierwsza zmiana w Arce – w miejsce Kacpra Skóry, a na placu gry melduje się Kasjan Lipkowski.

72′ Zablokowany strzał zza pola karnego Jakuba Sypka

71′ Podwójna zmiana w Lechii – D’Arrigo i Piła w miejsce Biegańskiego i Kałahura.

70′ Druga połowa to przewaga gospodarzy, którzy nie pozwalają na zbyt wiele w ofensywie Lechii.

69′ Bez zagrożenia po rozegraniu tego stałego fragmentu gry ze strony Biało-Zielonych.

68′ Rzut rożny dla Lechii.

67′ Brak zagrożenia po tym rzucie wolnym, w Lechii zmiana – Zjawiński na Bobcka.

66′ Rzut wolny dla Arki blisko pola karnego Lechii. Za chwilę na boisku pojawi się Łukasz Zjawiński.

65′ Zablokowany strzał z dystansu Skóry, rzut rożny dla Arki.

65′ Bobcek fauluje w środku pola Gola.

63′ Za mocne dogranie na skrzydło do Meny i grę od bramki wznawia Lenarcik.

62′ Pierwsza zmiana w Lechii – Jakub Sypek melduje się na placu gry w miejsce Kacpra Sezonienki

60′ Milewski fauluje Sezonienkę w okolicach pola karnego Lechii.

59′ Strzał głową Dobrotki z bliskiej odległości poleciał ponad poprzeczką bramki gości.

58′ Rzut rożny dla Arki.

57′ Pierwszy kwadrans drugiej połowy spotkania zdecydowanie na korzyść gospodarzy, którzy prowadzą grę na połowie Lechii.

56′ Strzał z dystansu Milewskiego minimalnie ponad poprzeczką bramki gości.

54′ GOOOL! Strzelcem gola z rzutu karnego Michał Marcjanik. Pewny strzał w prawy róg bramki stopera Arki. Sarnavskyi dobrze wyczuł intencje strzelca, ale strzał był zbyt mocny, aby zanotował on skuteczną interwencję.

52′ Rzut karny dla Arki! Fatalny błąd Chindrisa, który nie trafił w piłkę i faulował Czubaka. Dodatkowo stoper Lechii otrzymał żółtą kartkę.

52′ Przewaga gospodarzy, którzy coraz lepiej przyzwyczają się do warunków, w jakich rozgrywane jest dzisiejsze spotkanie.

50′ Teraz faulował natomiast Sezonienko, rzut wolny dla Arki.

48′ Solidny początek drugiej połowy gospodarzy, którzy chcą szybko objąć prowadzenie.

47′ Sezonienko faulowany w środku pola przez Gola.

46′ Dobra akcja na prawym skrzydle Skóry, ale strzał oddał jednak mizerny.

46′ Początek drugiej połowy! Grę od środka boiska wznawia Lechia.

21:35 Natomiast piłkarze Lechii zostali zaskakująco przywitani gwizdami.

21:34 Piłkarze wracają na boisko, za chwilę początek drugiej połowy spotkania!

21:21 Nie da się ukryć, że obficie padający śnieg nie sprzyja dzisiaj w Gdyni do grania w piłkę:

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Do przerwy w derbach Trójmiasta bez bramek. Widowisku zdecydowanie nie sprzyja pogoda i murawa, ale mimo wszystko liczymy na większe emocje w drugiej połowie spotkania. Wracamy za kwadrans!

45+2′ Faul w okolicy pola karnego Arki, rzut wolny dla gospodarzy, żółta kartka dla Jana Biegańskiego.

45+1′ Strzał z dystansu Milewskiego, broni Sarnavskyi.

45′ Do pierwszej połowy rywalizacji została doliczona jedna minuta.

44′ Spokojniejszy fragment derbowej rywalizacji w Gdyni.

43′ Żółta kartka za dyskusje z sędzią dla trenera gości – Szymona Grabowskiego.

42′ Żółta kartka za faul taktyczny w kontrze otrzymał Kacper Skóra, który faulował rozpędzającego się Menę.

41′ Groźna akcja Arki, rzut rożny dla drużyny lidera Fortuna 1. Ligi.

41′ Wracamy do gry.

40′ Przerwa w grze, pomocy medycznej potrzebuje Mena.

39′ Żółta kartka za faul na Skórze dla Miłosza Kałahura.

39′ Dośrodkowanie z lewej strony boiska Miłosza Kałahura, dobra interwencja Lenarcika.

38′ Lenarcik czujnie wyłapał dośrodkowanie jednego z graczy Lechii w pole karne gospodarzy.

36′ Ważna interwencja w defensywie Michała Marcjanika, który przeciął podanie za plecy jednego z graczy Lechii.

35′ Sezonienko fauluje Milewskiego, rzut wolny dla Arki.

35′ Teraz szansa dla Lechii! Jednak strzał z kilku metrów Tomasa Bobceka wybronił Lenarcik.

34′ Faulowany Kapić, rzut wolny dla Lechii w okolicach pola karnego Arki.

32′ Ależ to była szansa dla gospodarzy! Do piłki z okolicy dziesięciu metrów w polu karnym do strzału doszedł Kacper Skóra, ale poradził sobie z tym uderzeniem Sarnavskyi.

31′ Żadna z drużyn nie jest w stanie przejąć inicjatywy i narzucić swoich warunków gry.

29′ Sporo walki, sporo niedokładności – przy tym stanie murawy trudno o inną ocenę pierwszych trzydziestu minut tego meczu.

28′ Tymczasem na trybunach prezentowana jest oprawa kibiców gospodarzy.

27′ W ostatnich minutach w poczynania obu zespołów wkradł się spory chaos w środku pola.

25′ Nic nie wyniknęło z tego rzutu rożnego, gdyż rozegranie na krótko gospodarzy dobrze przeczytał Chłań.

25′ Groźna strata Lechii pod własnym polem karnym, zablokowany strzał z dystansu Adamczyka. Rzut rożny dla gospodarzy.

23′ Pojedynek na skrzydle Gojnego z Meną, sędzia odgwizdał faul skrzydłowego Lechii.

23′ Kobacki fauluje Kapicia pod polem karnym Lechii. Rzut wolny dla gości.

21′ Wracamy do gry.

21′ Chwilowa przerwa w grze, gdyż na boisku leży Jan Biegański

20′ Groźna akcja gospodarzy, ale piłka przekroczyła linię końcową boiska i grę od bramki wznawia Sarnavskyi.

19′ Faulowany Dawid Gojny, rzut wolny dla Arki.

17′ Podwojony na skrzydle Camilo Mena przez graczy Arki i skrzydłowy Lechii stracił piłkę.

15′ Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany za faul na nogi Chłania w środku pola Michał Marcjanik. Gwizdy na trybunach.

14′ Dość spokojny pierwszy kwadrans spotkania, w którym jednak to goście mieli poważniejsze okazje, aby wyjść na prowadzenie. Na razie czujny w bramce jest Lenarcik.

13′ Gospodarze w ataku pozycyjnym.

11′ Strzał z obrębu pola karnego Chłania, broni Lenarcik.

11′ Rzut wolny dla Lechii, okazja na zagrożenie bramce gospodarzy.

9′ Sporo niedokładności, nieporozumień w pierwszych minutach. Na razie trudno idzie piłkarzom dopasować się do panujących warunków.

8′ Obie drużyny na razie nie forsują intensywnego tempa, próbując się dopasować do panujących na murawie warunków.

7′ Sporo walki w pierwszych minutach spotkania obserwujemy przede wszystkim w prawym sektorze boiska.

6′ Kolejna strata w rozegraniu piłki przez gospodarzy.

5′ Piąta minuta meczu i już będziemy grać pomarańczową piłką.

4′ Strzał zza pola karnego Rifeta Kapicia, dobra interwencja Pawła Lenarcika

3′ Złe zagranie Huberta Adamczyka na lewym skrzydle i gospodarze łatwo tracą futbolówkę.

2′ Zablokowany strzał z prawej strony pola karnego Maksyma Chłania.

1′ Pierwszy poślizg na śnieżnej murawie w Gdyni zaliczony. Upadł Kacper Sezonienko

1′ ZACZYNAMY DERBY TRÓJMIASTA! Grę od środka boiska rozpoczęli gospodarze!

20:30 Losowanie z udziałem kapitanów, przywitanie trenerów i zaczynamy derbowe widowisko!

20:29 Teraz nagrodę dla najlepszego gracza października w Fortuna 1. Lidze odbiera Olaf Kobacki

20:28 Wstają kibice z krzesełek, a więc czas na Rotę fanów gospodarzy. Pojawiają się też na placu gry główni aktorzy piątkowego widowiska!

20:27 Na coraz bardziej śnieżnym stadionie w Gdyni pojawia się coraz więcej fanów drużyny gospodarzy. Na meczu nie będzie zorganizowanej grupy kibiców gości, co jest efektem zakazu wyjazdowego nałożonego po ostatnim meczu poprzedniego sezonu w Gliwicach.

20:25 Gdańszczanie zagrają dzisiaj bez dwóch środkowych pomocników – Ivana Zhelizko oraz Tomasza Neugebauera. W ostatnim starciu z Wisłą Kraków otrzymali odpowiednio 8. i 4. żółtą kartkę, przez co w piątkowy wieczór czeka ich jednomeczowa pauza.

20:23 Natomiast na taką jedenastkę zdecydował się trener gdańskiej Lechii – Szymon Grabowski:

20:21 Czas na pierwsze jedenastki obu drużyn! W takim zestawieniu mecz rozpocznie lider Fortuna 1. Ligi – Arka Gdynia:

20:20 W piątkowy wieczór w Gdyni pojawi się około 12-13 tysięcy kibiców. To efekt podpisania listu intencyjnego w sprawie zmian właścicielskich w Arce i zakończeniu bojkotu domowych spotkań przez gdyńskich fanów.

20:18 Dzisiejszy mecz będzie wyjątkowy dla Michała Marcjanika. Stoper Arki rozegra dzisiaj swoje 250. spotkanie w barwach gdyńskiej Arki.

20:17 Ostatnie derby Trójmiasta to maj 2020 roku. Wówczas Lechia po świetnej końcówce pokonała u siebie Arkę 4:3. Hat-tricka strzelił wówczas Flavio Paixao, czyli jeden z najlepszych strzelców w historii trójmiejskiej rywalizacji w piłkarskich derbach Trójmiasta.

20:16 Pogoda w Gdyni iście zimowa – padający śnieg nie będzie raczej pomagał piłkarzom obu drużyn w kreowaniu swoich akcji.

20:14 Wyjątkowy mecz, to też najlepszy sędzia. Arbitrem głównym starcia Arki z Lechią będzie dzisiaj Szymon Marciniak z Płocka.

20:12 Przed meczem nagrodzony zostanie Olaf Kobacki, który został wybrany najlepszym piłkarzem października w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi.

20:11 Oba zespoły są obecnie w świetnej formie – Arka notuje serię sześciu ligowych zwycięstw z rzędu, Lechia ośmiu meczów bez ligowej porażki. Czyja passa zostanie dzisiaj przerwana?

20:09 Piłkarze Arki mają dzisiaj okazję przełamać passę szesnastu lat bez derbowego zwycięstwa z Lechią. Ostatnie zwycięstwo? 4 listopada 2007 rok mecz w rozgrywkach 2. Ligi i wygrana 1:0 po golu Grzegorza Nicińskiego.

20:07 Derby Trójmiasta to bezapelacyjnie hit 16. kolejki rozgrywek Fortuna 1. Ligi. Arka Gdynia obecnie jest liderem tabeli z 29 punktami na koncie. Biało-Zieloni plasują się na trzeciej pozycji, mając na swoim koncie trzy punkty mniej od lokalnych rywali.

20:05 Dobry wieczór! To jest wieczór na który czeka całe piłkarskie Trójmiasto! Już o godzinie 20:30 pierwszy gwizdek w pierwszych od trzech lat derbach Trójmiasta – Arka Gdynia mierzy się z Lechią Gdańsk!