Przejdź do treści
BIALYSTOK 08.03.2024
MECZ 24. KOLEJKA PKO EKSTRAKLASA PILKI NOZNEJ SEZON 2023/24 --- POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH: JAGIELLONIA BIALYSTOK - SLASK WROCLAW 
Stadion Miejski Bialystok
FOT. PAWEL LIPNICKI / 400mm.pl

Polska Ekstraklasa

Zwrot ws. Superpucharu?! Mamy najnowsze informacje! [INFO PN]

Od kilkunastu dni trwa dyskusja na temat terminu Superpucharu Polski. Wiadomo, że gospodarzem meczu jest mistrz Polski, czyli Jagiellonia Białystok. Klub z Podlasia proponował tradycyjny termin, czyli tydzień przed rozgrywkami ligowymi w weekend 13/14 lipca.

Paweł Gołaszewski

fot. PAWEL LIPNICKI / 400mm.pl

Na takie rozwiązanie nie zgadzała się Wisła Kraków. Zdobywca Fortuna Pucharu Polski chciał grać tydzień wcześniej z uwagi na wcześniejszy start w europejskich pucharach, więc w weekend 6/7 lipca. Wczoraj Biała Gwiazda poznała rywala w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europy, którym będzie kosowskie KF Llapi.

PZPN dzisiaj oficjalnie poinformował, że mecz odbędzie się 7 lipca w Białymstoku. Pojawia się jednak dość spory problem. Stadion Miejski w stolicy Podlasia jest w tym czasie… wynajęty. Na obiekcie ma się odbyć Kongres Świadków Jehowy, który zaplanowano na 5-7 lipca.

W dodatku na Stadionie Miejskim w Białymstoku zaplanowana jest renowacja boiska. Murawa ma być gotowa około 12 lipca.

To stawia mecz o Superpuchar Polski 7 lipca na Stadionie Miejskim w Białymstoku pod dużym znakiem zapytania. Z Podlasia słychać wyraźne głosy niezadowolenia z decyzji federacji. Wydaje się, że to nie koniec zamieszania z Superpucharem.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024