Klub, który niedawno spadł z Betclic 2. Ligi, poinformował, że – decyzją zarządu – trener został odsunięty od prac pierwszego zespołu.
Chodzi o 44-letniego Karola Szwedę, który był trenerem Olimpii Elbląg od grudnia 2024 roku. Poprowadził ją w 14 meczach (2 zwycięstwa, 2 remisy, 10 porażek).
Rolę Szwedy, na ostatnie mecze sezonu, przejął jego dotychczasowy asystent, Damian Hebda. (MZ)
Podbeskidzie Bielsko-Biała w 1. Lidze! Pewna wygrana i zasłużony awans
Podopieczni Marcina Włodarskiego pokonali 3:1 Sandecję Nowy Sącz i zameldowali się na zapleczu Ekstraklasy. Gole dla gospodarzy na wagę awansu strzelali Lucjan Klisiewicz, Kamil Sochań i Dalibor Takac.