Przejdź do treści
FOT. PATRYK PINDRAL/ 400mm.pl

Polska Ekstraklasa

Zmiana decyzji w sprawie meczów Maccabi w Łodzi

Maccabi Hajfa jednak nie będzie rozgrywać domowych spotkań Ligi Konferencji na Stadionie Miejskim w Łodzi. Zarządzający obiektem MAKiS wydał oświadczenie w sprawie.

Kamil Sulej

FOT. PATRYK PINDRAL/ 400mm.pl

Gdy pojawiła się informacja o tym, że Maccabi Hajfa ma grać na stadionie ŁKS w Łodzi rozpętała się medialna burza. „Łódzki Sport” ustalił również, że europejskim domem Hapoelu Beer Szewa będzie obiekt Widzewa. Władze miasta i osoby zarządzające Miejską Areną Kultury i Sportu szybko wycofały się z kontrowersyjnych pomysłów.

Oświadczenie MAKiS

W odpowiedzi na informacje medialne dotyczące rozgrywania przez klub piłkarski Maccabi Hajfa meczów na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla w Łodzi, Miejska Arena Kultury i Sportu informuje, że mecze te nie odbędą się. Nie są też planowane inne mecze izraelskich drużyn na pozostałych łódzkich obiektach.

Stadion Miejski im. Władysława Króla w Łodzi, został wytypowany przez UEFA oraz PZPN, jako obiekt spełniający restrykcyjne wymogi dotyczące organizacji meczy w Europejskich Pucharach UEFA. Na drodze negocjacji, prowadzone były rozmowy o potencjalnym najmie stadionu, na potrzeby organizacji tych rozgrywek. Umowa w tej sprawie nie została jednak podpisana i do jej podpisania nie dojdzie.

W tym przypadku i w przypadku każdej imprezy organizowanej w Łodzi bezpieczeństwo łodzian i odwiedzających jest dla Miasta najwyższym priorytetem.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024