Przejdź do treści
WARSZAWA 07.06.2024
MIEDZYNARODOWY MECZ TOWARZYSKI: POLSKA - UKRAINA --- INTERNATIONAL FRIENDLY FOOTBALL MATCH IN WARSAW: POLAND - UKRAINE
BARTOSZ SALAMON  JAKUB KIWIOR  PIOTR ZIELINSKI
FOT. PIOTR KUCZA/400mm.pl

Polska Reprezentacja Polski

Zieliński kapitanem reprezentacji na mecz z Holandią na Euro 2024

Michał Probierz na konferencji prasowej potwierdził, że opaska kapitańska w meczu przeciwko Holandii zostanie przyznana Piotrowi Zielińskiemu.

FOT. PIOTR KUCZA/400mm.pl

Od pewnego czasu wiadomo, że Robert Lewandowski nie zagra w pierwszym meczu mistrzostw Europy przeciwko Holandii. Oznacza to, że w drużynie pojawi się wakat na pozycji kapitana, który – zgodnie z oczekiwaniami – przejmie Piotr Zieliński.

Michał Probierz na konferencji prasowej potwierdził, że były pomocnik Napoli, wyprowadzi reprezentację Polski na murawę w Hamburgu, gdzie rozegramy swój pierwszy mecz na turnieju w Niemczech.

Rozważano jednak, czy Wojciech Szczęsny nie powinien zostać kapitanem zespołu ze względu na większe doświadczenie w grze w barwach narodowych. Argumentem za wyborem „Ziela” jest fakt, że podczas turnieju tylko kapitan może prowadzić dyskusje z sędzią. Jeśli bramkarz nosi opaskę kapitana, musi zostać wyznaczony dodatkowy zawodnik z pola, który będzie mógł rozmawiać z arbitrem.

Probierz postanowił jednak uprościć sytuację i mianował Zielińskiego kapitanem, który pełnił tę rolę również w ostatnim meczu sparingowym z Ukrainą.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 28/2024

Nr 28/2024