Przejdź do treści
Za nami międzynarodowy turniej Pajor Tarczyńska Visa Summer Cup 2024

Polska

Za nami międzynarodowy turniej Pajor Tarczyńska Visa Summer Cup 2024

Sparta Miejska Górka triumfuje w międzynarodowym turnieju Pajor & Tarczyńska Visa Summer Cup 2024. W ostatni weekend czerwca w Uniejowie rywalizowało 16 drużyn z Polski, Czech i Niemiec w turnieju, którego ambasadorkami są Ewa Pajor i Agata Tarczyńska. Oprócz ambasadorek na turnieju pojawili się goście specjalni wśród nich reprezentant Polski Jakub Kamiński, Kacper Śmiglewski, Euzebiusz Smolarek i ambasador marki Persil Radosław Majdan.

Maciej Łanczkowski

FOT. PAULA DUDA

Turniej Pajor & Tarczyńska Visa Summer Cup 2024 rozpoczął się od piątkowego losowania, w którym kolejne kluby do fazy grupowej przydzielała Agata Tarczyńska. W sobotę i niedzielę drużyny rywalizowały ze sobą na boiskach. Najlepsza w turnieju okazała się Sparta Miejska Górka, która w finale pokonała stołeczną drużynę Diamonds Academy. Podium uzupełnili goście z Niemiec VfL Wolfsburg, które w meczu o 3 miejsce pokonały drużynę złożoną z piłkarek powołanych przez ambasadorki turnieju Pajor Tarczyńska Persil Team.

Wyniki turnieju Pajor & Tarczyńska Visa Summer Cup 2024.:
1. Sparta Miejska Górka, 2. Diamonds Academy, 3.VfL Wolfsburg, 4. Pajor Tarczyńska Persil Team, 5. Tęcza Bydgoszcz, 6. Kadra COOZPN, 7. Beniaminek Krosno, 8. Gedania Gdańsk, 9. Sparta Praga, 10. Śląsk Wrocław, 11. Wisła Płock, 12. Unia Opole, 13.GKS Górnik Łęczna, 14. Medyk Konin, 15. Unia Lublin, 16. AS AMBER Kalisz.

Turniej w Uniejowie był świętem futbolu kobiecego i weekendem pełnym atrakcji dla kibiców. Oprócz ambasadorek turnieju Ewy Pajor i Agaty Tarczyńskiej młode piłkarki i kibice obecni na turnieju mogli się spotkać z ambasadorami Orły Polska Fundacja Promocji i Wspierania Sportu, która była głównym organizatorem turnieju wśród których znaleźli się Adrianna Adamek, Sylwia Maksym, Zofia Tomaszewska i Paweł Miszczyński. Ambasadorzy podczas swojej obecności na turnieju wspierali młode piłkarki swoją wiedzą i doświadczenienie, a Maksym i Miszczyńskiego dzielili się fachową wiedzą z dietetyki i fizjoterapii.

– Pajor & Tarczyńska Visa Summer Cup 2024 ma do zrealizowania cele sportowe, edukacyjne i promocyjne. Dlatego obok świetnych drużyn pojawiają się na nim doświadczeni eksperci i znane osoby, które mają przyciągać uwagę mediów i kibiców – powiedział Prezes Zarządu Orły Polska Fundacja Promocji i Wspierania Sportu Jakub Witek.

Dlatego w sobotę i niedzielę na Kompleksie Boisk im. Włodzimierza Smolarka w Uniejowie pojawili się m.in jego syn Euzebiusz, Kacper Śmiglewski, ambasador marki Persil Radosław Majdan i aktualny reprezentant Polski Jakub Kamiński, który oprócz rozdawania autografów i robienia zdjęć wziął udział wspólnie z kibicami w turnieju e-sportowym na konsolach PS5, przygotowanym zorganizowanym przez organizatorów.

– Nasz turniej jest okazją dla młodych piłkarek, aby sprawdzić się w rywalizacji z najlepszymi drużynami z Polski i Europy – Agata Tarczyńska. – Chcemy, żeby każda kolejna edycja turnieju dawała piłkarkom możliwość rozwoju i poszerzaniu swojej wiedzy, nie tylko na boisku, ale również w dziedzinach bezpośrednio połączonych z piłką nożną takich jak psychologia sportowa, czy dietetyka – dodała Ewa Pajor.

Rywalizacja w Uniejowie przeszła już do historii. Kolejna odsłona turnieju pod nazwą Pajor & Tarczyńska Visa Winter Cup 2024 zostanie rozegrana w grudniu 2024 w Lublinie, zapisy do udziału w turnieju ruszają na początku sierpnia.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 30/2024

Nr 30/2024