Przejdź do treści
June 21, 2024, Dusseldorf: Dusseldorf, Germany, 21st June 2024. Ukraine stating eleven back row: Illia Zabarnyi, Mykola Shaparenko, Mykola Matviyenko, Anatoliy Trubin, Andriy Yarmolenko, Volodymyr Brazhko, Artem Dovbyk, front row: Oleksandr Tymchyk, Oleksandr Zinchenko, Georgiy Sudakov, and Mykhailo Mudryk of Ukraine during the UEFA European Championships match at Dusseldorf Arena, Dusseldorf. (Credit Image: � David Klein/CSM via ZUMA Press Wire) 
UEFA EURO NIEMCY 2024
ME MISTRZOSTWA EUROPY W PILCE NOZNEJ PILKA NOZNA
SLOWACJA v UKRAINA
FOT. ZUMA/newspix.pl / 400mm.pl

POLAND ONLY !!!
---
newspix.pl / 400mm.pl

Euro 2024

Ukraiński precedens. 4 punkty w grupie nie wystarczyły do awansu na Euro

Reprezentacja Ukrainy odpadła w fazie grupowej Euro 2024, pomimo zanotowania w niej czterech punktów. To pierwsza taka sytuacja w historii Mistrzostw Europy.

fot. Patryk Pindral/400mm.pl

Jeszcze nigdy wcześniej na europejskim czempionacie nie zdarzyło się, by reprezentacja z tak pokaźnym dorobkiem punktowym musiała pożegnać się z turniejem już na etapie fazy grupowej.

Ukraiński precedens jest tym bardziej wyjątkowy, że przy obecnych zasadach z grupy wychodzą cztery najlepsze drużyny z trzecich miejsc.

Gdyby nasi wschodni sąsiedzi zakończyli rywalizację w grupie E na najniższym stopniu podium, wówczas mogliby cieszyć się z awansu do 1/8 finału.

Na ich nieszczęście stało się jednak inaczej. Podopieczni Rebrowa przegrali 0:3 z Rumunią, pokonali 2:1 Słowację i zremisowali bezbramkowo z Belgią. I chociaż podobnie jak wszystkie pozostałe reprezentacje skompletowali 4 punkty, to przez najgorszy bilans bramowy (2:4) znaleźli się na ostatnim miejscu.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024