Przejdź do treści
June 30, 2024, Gelsenkirchen, Germany: 240630 Jude Bellingham of England during the UEFA Euro 2024 Football Championship round of 16 match between England and Slovakia on June 30, 2024 in Gelsenkirchen. .Photo: Jesper Zerman / BILDBYRÃ…N / kod JZ / JZ0546.fotboll football soccer fotball fotbolls-em europamästerskap em uefa euro uefa european football championship euro 2024 england slovakien slovakia bbeng (Credit Image: © Jesper Zerman/Bildbyran via ZUMA Press) 
MISTRZOSTWA EUROPY W PILCE NOZNEJ EURO 2024 MECZ ANGLIA VS SLOWACJA
FOT. ZUMA/newspix.pl / 400mm.pl
POLAND ONLY!
---
newspix.pl / 400mm.pl

Euro 2024

UEFA ukarała Jude’a Bellinghama. Zawieszenie w zawieszeniu

UEFA orzekła, że Jude Bellingham wykonał w meczu ze Słowacją niedopuszczalny gest i zapracował na 1-meczowe zawieszenie. Odbycie kary jednak zawiesiła.

Maciej Sarosiek

fot. newspix.pl / 400mm.pl

Kamery uchwyciły moment, w którym zwrócony w kierunku ławki rezerwowych przeciwnika reprezentant Anglii wskazuje na swoje krocze. Pytany o tę sytuację po meczu tłumaczył się, że był to żart adresowany do jego znajomych, nie coś, czym chciał obrazić rywala. Jaka jest prawda, wie tylko on.

UEFA od razu wszczęła postępowanie w niniejszej sprawie, a dziś poinformowała o jego wyniku. Bellingham został zawieszony na jeden mecz i musi zapłacić grzywnę w wysokości 30 tysięcy euro.

Pierwsza z kar została jednak zawieszona. Oznacza to, że Anglik będzie mógł wystąpić w spotkaniu ćwierćfinału mistrzostw Europy ze Szwajcarią.

W trakcie trwających mistrzostw Bellingham rozegrał cztery mecze. Zdobył dwie bramki, w tym tę na wagę wyrównania w starciu ze Słowacją, uderzeniem przewrotką.

Źródło: UEFA
guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 30/2024

Nr 30/2024