Przejdź do treści
FOT. IMAGO / FORUM

Ligi w Europie Świat

To koniec Nagelsmanna w reprezentacji Niemiec? Jest kandydat na nowego selekcjonera!

Mistrzostwa Europy nie były zbyt udane dla reprezentacji Niemiec. Nasi zachodni sąsiedzi co prawda zagrali dobrą piłkę, ale zakończenie zmagań na poziomie ćwierćfinału we własnym turnieju jest odbierane jako porażka. Wskutek tego pojawiło się sporo znaków zapytania nad Julianem Nagelsmannem.

Maciej Łanczkowski

FOT. IMAGO / FORUM

W Niemczech trwa dyskusja o tym, co dalej z Julianem Nagelsmannem. Młody szkoleniowiec zdecydowanie poprawił grę drużyny narodowej i widać w niej ciągły progres, ale zakończenie zmagań na Euro 2024 już na etapie 1/4 finału jest odbierane jako porażka. Przypomnijmy, że wówczas nasi zachodni sąsiedzi polegli w meczu przeciwko Hiszpanii 1:2, tracąc gola w 119. minucie gry.

Według informacji portal TalkSport, niemiecki związek coraz mocniej zastanawia się nad dalszą współpracą z Nagelsmannem. Mimo że drużyna niemiecka grała przyjemny i ofensywny futbol w trakcie Euro, to pojawiają się wątpliwości w kontekście przyszłościowym projektu młodego Niemca.

Jeżeli niemiecka federacja faktycznie zdecyduje się na zmianę, numerem jeden ma być Jurgen Klopp, który od pewnego czasu jest na bezrobociu po odejściu z Liverpoolu. Wiele osób ze świata niemieckiej piłki uważa, że były trener BVB i LFC powinien zostać selekcjonerem kadry narodowej. Entuzjastą tego rozwiązania jest między innymi Michael Ballack.

Niektóre źródła twierdzą nawet, że Klopp byłby mocno zainteresowany posadą w Niemczech. Przypomnijmy, że legendarny szkoleniowiec nie tak dawno zarzekał się, że po odejściu z Liverpoolu chce zrobić przerwę na minimum jeden sezon.

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze
Zbyszek
Zbyszek
10 lipca, 2024 16:45

Mimo że reprezentacja Niemiec nie grała źle na Euro 2024 iogla pokonać Hiszpanię przy lepszej skuteczności to nazwisko Kloopaoze wszystko zmienić w tej sprawie i będzie zmiana trenera.

Robert
Robert
10 lipca, 2024 17:41

Ale durnota… Niemcy mają selekcjonera na lata. Po co zmieniać, jak grali bardzo dobrze na Euro? Nie rozumiem ich

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024