Przejdź do treści
HAMBURG 05.07.2024
MECZ 1/4 FINALU CWIERCFINAL MISTRZOSTW EUROPY 2024: PORTUGALIA - FRANCJA --- QUARTERFINAL UEFA EURO 2024 MATCH: PORTUGAL - FRANCE
SZYMON MARCINIAK  TOMASZ LISTKIEWICZ
FOT. PIOTR KUCZA/400mm.pl

Euro 2024

Szymon Marciniak z klasą żegna się z turniejem. „Trzymamy kciuki za naszych kolegów”

Szymon Marciniak ostatecznie nie poprowadzi wielkiego finału Euro 2024. Nasz arbiter będzie pełnił rolę technicznego w tym spotkaniu, ale głównym rozjemcą został Francois Letexier. Marciniak opublikował już swoje oświadczenie w tej sprawie.

Maciej Łanczkowski

UEFA zadecydowała – Francois Letexier będzie arbitrem finału Euro 2024, o czym szerzej pisaliśmy TUTAJ. Szymon Marciniak był bardzo dużym kandydatem do poprowadzenia meczu Hiszpanii z Anglią, ale europejska federacja zdecydowała się na francuskiego arbitra.

Szymon Marciniak skomentował już tę decyzję. Płocczanin z klasą pożegnał się z turniejem Euro 2024 i życzy powodzenia zespołowi, który będzie odpowiedzialny za przebieg finału.

– Cześć, prosto z bazy we Frankfurcie. Kończymy ten turniej z głową podniesioną do góry, klatą wypięta do przodu. Dziękuję wszystkim kibicom za trzymanie kciuków, za pozdrowienia, za miłe komentarze – napisał Marciniak na swoim Instagramie.

– W turnieju jest jak jest. Zawsze tylko jeden zespół może sędziować w turniejowym finale. Tym razem to nie my, ale trzymamy kciuki za naszych kolegów. Lecimy dalej, widzimy się na zielonych boiskach. Pozdrawiam, Szymon Marciniak – dodał 43-latek.

Dodajmy, że Szymon Marciniak będzie pełnił rolę sędziego technicznego w wielkim finale Euro. Rezerwowym asystentem natomiast będzie Tomasz Listkiewicz.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024