Przejdź do treści
HAMBURG 05.07.2024
MECZ 1/4 FINALU CWIERCFINAL MISTRZOSTW EUROPY 2024: PORTUGALIA - FRANCJA --- QUARTERFINAL UEFA EURO 2024 MATCH: PORTUGAL - FRANCE
SZYMON MARCINIAK  TOMASZ LISTKIEWICZ
FOT. PIOTR KUCZA/400mm.pl

Euro 2024

Szymon Marciniak blisko prowadzenia finału Euro 2024! Jest tylko jeden konkurent

Szymon Marciniak ma niezwykle duże szanse na to, aby poprowadzić finał Euro 2024. Duży wpływ na to będzie miał rezultat półfinałowego spotkania Hiszpanii z reprezentacją Francji.

Maciej Łanczkowski

FOT. Piotr Kucza / 400mm

W ostatnim czasie faworytem wśród sędziów do prowadzenia finałowego meczu mistrzostw Europy był włoski sędzia Daniele Orsato, dla którego jest to impreza pożegnalna. Włoch zdecydował się zakończyć karierę i mistrzostwa były dla niego swoistym pożegnaniem z piłką nożną. Okazuje się jednak, ze 48-letni arbiter nie będzie rozjemcą wielkiego finału Euro 2024. Włoski oddział telewizji Sky Sports podał, że Orsato wraz ze swoim zespołem wrócili już do Włoch.

W takim wypadku szanse Szymona Marciniaka na wielki finał rosną. Już wcześniej Polak był wysoko w notowaniach, tym bardziej, że sędzia z Płocka nie otrzymał przydziału na mecze półfinałowe.

Aktualnie Polak ma tylko jednego konkurenta w walce o finał. To Clement Turpin, sędzia między innymi meczu otwarcia mistrzostw, w którym Niemcy wysoko pokonali Szkocję. Tutaj bardzo dużo zależeć będzie od rezultatu meczu Hiszpania – Francja. Jeżeli Trójkolorowi awansują do wielkiego finału, Turpin automatycznie zostanie skreślony. Arbiter oczywiście nie może prowadzić meczu z udziałem swojej reprezentacji narodowej.

Wówczas przed Marciniakiem otworzy się autostrada do skompletowania wielkiego szlema. Przypomnijmy, że Polak ma już za sobą mecze finałowe Ligi Mistrzów oraz przede wszystkim mistrzostw świata.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024