Przejdź do treści
Kwadwo Duah (Switzerland) bejubelt seinen Treffer zum 0:1 mit Granit Xhaka (Switzerland) waehrend des Spiels der UEFA EURO 2024 - Gruppe A zwischen Ungarn und Schweiz, Stadion Köln am 15. June 2024 in Köln, Deutschland. (Foto von Marco Steinbrenner/DeFodi Images)     

Kwadwo Duah (Switzerland) celebrates after scoring his teams first goal with Granit Xhaka (Switzerland) during the UEFA EURO 2024 - Group A match between Hungary and Switzerland at Cologne Stadium on June 15, 2024 in Cologne, Germany. (Photo by Marco Steinbrenner/DeFodi Images)  
PILKA NOZNA EURO MISTRZOSTWA EUROPY SZWAJCARIA - WEGRY
FOT. DEFODI IMAGES/newspix.pl / 400mm.pl
POLAND ONLY!
---
400mm.pl

Euro 2024

Szósty dzień Euro

Każdy z uczestników mistrzostw Europy zdążył już zaprezentować swoje umiejętności. Druga kolejka fazy grupowej będzie okazją do potwierdzenia siły lub poprawki.

Kamil Sulej

fot. newspix.pl / 400mm.pl

Gospodarze mają swoje prawa, więc jako pierwsze w drugiej kolejce zaprezentują się drużyny z grupy B. O 15:00 rozpocznie się mecz Chorwacji z Albanią. Obie reprezentacje zaczęły mistrzostwa od porażek, więc kolejna będzie równoznaczna z okrojeniem szans na awans do fazy pucharowej. Remis również nikogo nie zadowoli, a to powinno zagwarantować duże emocje.

Druga kolejka zmagań w grupie A rozpocznie się od meczu Niemcy – Węgry. Po popisie jaki dali gospodarze w meczu ze Szkocją faworyt może być tylko jeden. Drużyna Juliana Nagelsmanna w błyskawicznym tempie z kandydata do medalu wyrosła na reprezentację typowaną do wygranej w całym turnieju. Węgrzy w niedalekiej przeszłości potrafili sprawić problemy drużynom z europejskiej czołówki, ale trudno uwierzyć, żeby im się to udało z tak dziurawą obroną jaką mieli w meczu z Helwetami.

W ostatnim środowym meczu Szwajcaria stanie przed szansą zapewnienia sobie awansu. Helweci w razie zwycięstwa nie będą musieli drżeć przed meczem ostatniej kolejki z Niemcami. Szkoci nie sprzedadzą jednak tanio skóry. Scott McTominay i spółka planują zmazać plamę po dotkliwej porażce w meczu otwarcia.

Rozkład jazdy (19 czerwca)

15:00 Chorwacja – Albania

18:00 Niemcy – Węgry

21:00 Szkocja – Szwajcaria

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 28/2024

Nr 28/2024