Przejdź do treści
HANOWER 12.06.2024
ZGRUPOWANIE KADRY EURO 2024 TRENING
NZ WOJCIECH SZCZESNY
FOT. MICHAL STAWOWIAK / 400mm.pl

Polska Reprezentacja Polski

Szczęsny szczerze o odejściu z reprezentacji: „Nie jestem gotowy”

Co dalej z karierą reprezentacyjną Wojciecha Szczęsnego? Tego, jak na razie, nie wie nawet sam zainteresowany. – "Nie jestem gotowy zadeklarować się w tej chwili" – powiedział wprost bramkarz Juventusu.

Jan Broda

FOT. MICHAŁ STAWOWIAK / 400MM.PL

Wojciech Szczęsny w poprzednich miesiącach przy okazji wypowiedzi medialnych dawał jasno do zrozumienia, że Euro 2024 jest jego ostatnią wielką imprezą, a po tegorocznych Mistrzostwach Europy zakończy karierę w reprezentacji Polski.

Teraz jednak przyszłość Szczęsnego w narodowych barwach stanęła pod znakiem zapytania. Niewykluczone, że jeszcze zobaczymy go w koszulce z orzełkiem na piersi. Nie jest tajemnicą, że selekcjoner Michał Probierz przekonuje golkipera Juventusu do zmiany decyzji.

Zapytany o tę kwestię w wywiadzie dla TVP Sport, 33-letni bramkarz szczegółowiej wyjaśnił swój punkt widzenia.

  • – „Powiem szczerze, ja zawsze starałem się dokładnie planować swoją karierę. I w planach było zakończenie kariery sportowej w przyszłym roku, a to łączyło się z zakończeniem kariery reprezentacyjnej po tych mistrzostwach Europy. W tej chwili nie wiem, jak te plany będą wyglądać, ponieważ są one troszkę poza moją kontrolą. Rozumiem tych, którzy próbują mnie namawiać do zmiany tej decyzji, bo jest to podparte tym, że po prostu mogę dłużej grać w piłkę” – powiedział Szczena.

Ja nie jestem gotowy zadeklarować się w tej chwili, że odchodzę z reprezentacji, bo to jest decyzja, którą podejmuje się raz i wolę ją doskonale przemyśleć – wytłumaczył.

Szczęsny rozegrał 84 mecze w barwach reprezentacji Polski, w których wpuścił 83 bramki i 34 zachował czyste konto. W narodowych barwach wystąpił na Euro 2012, 2016, 2020 oraz mundialach 2018 i 2022.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024