Przejdź do treści
FOT. JACEK STANISLAWEK / 400mm.pl

Euro 2024

Spore problemy zdrowotne Kyliana Mbappe. Francuz wystąpi w półfinale?

Turniej Euro 2024 nie jest udany dla Kyliana Mbappe. Podobnie jak cała drużyna Francji zawodzi pod względem sportowym, na domiar tego ma problemy ze zdrowiem. Okazuje się, ze zawodnik Realu Madryt zmaga się również z doskwierającym bólem pleców.

Maciej Łanczkowski

FOT. JACEK STANISLAWEK / 400mm.pl

Kylian Mbappe przed startem mistrzostw był typowany na króla strzelców Euro 2024, ale póki co napastnik ma tylko jedną bramkę zdobytą w meczu przeciwko Polsce i to strzeloną z rzutu karnego.

Świeżo upieczony piłkarz Realu Madryt już w pierwszym meczu Euro przeciwko Austrii zderzył się z rywalem i złamał nos, co bardzo mocno wpłynęło na jego dalszą dyspozycję boiskową. W ostatnim spotkaniu z Portugalią został przedwcześnie zmieniony przez Deschampsa. Problematyczny okazał się także powracający ból pleców.

Selekcjoner reprezentacji Francji potwierdził, że jego zawodnik nie tylko odczuwa ciągły dyskomfort związany ze złamanym nosem, ale cierpi na ból dolnych partii pleców, który był główną przyczyną jego zmiany w ćwierćfinale przeciwko Portugalii. Deschamps dodał jednak, że Mbappe jest szykowany na mecz półfinałowy z Hiszpanią.

Mbappé, pomimo widocznych problemów, dzielnie walczył przez 110 minut. Krótka, bo zaledwie czterodniowa przerwa w grze to niewiele dla niego i reszty drużyny, ale jestem przekonany, że zrobi wszystko, co możliwe, aby jutro dać z siebie maksimum

Wiadomo również, że Kylian Mbappe zagra z Hiszpania w nowej masce. Do momentu, gdy nie wykona niezbędnego zabiegu chirurgicznego, piłkarz Los Blancos musi grać w specjalnie przystosowanej masce. Według mediów, Mbappe przetestował już sześć różnych typów. Dzięki skanowi głowy, piłkarz otrzyma specjalnie stworzoną maskę, która nie tylko będzie go chroniła dzięki bardzo twardemu tworzywu, ale również pozwoli mu na komfortową grę oraz oddychanie.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 30/2024

Nr 30/2024