Choć podopieczni Oresta Lenczyka do walki o Ligę Mistrzów przystąpią w środę, już we wtorek rozpoczną się zmagania w II rundzie eliminacyjnej. Dzisiaj odbędzie się większość pierwszych meczów na tym etapie.
We wtorek do gry wkroczy kilka bardzo ciekawych zespołów. Już od II rundy eliminacyjnej o miejsce w Lidze Mistrzów walczyć bowiem muszą takie kluby, jak FC Basel, Red Bull Salzburg czy Partizan Belgrad. Szwajcarzy zmierzą się we wtorek w Estonii z Florą Tallin. Austriacy polecieli do Luksemburga na mecz z Dudelange, a Partizan stawił się na Malcie, gdzie o 20:45 rozpocznie mecz z Vallettą FC. Oczywiście wymienione zespoły są zdecydowanymi faworytami w swoich meczach.
We wtorek do walki ruszą także takie drużyny, jak Slovan Liberec (Czesi zagrają u siebie z Szachtiorem Karaganda) czy Żylina (mecz u siebie z Hapoelem Ironi).
Śląsk Wrocław rozegra swój mecz w środę. Przeciwnikiem zespołu Oresta Lenczyka będzie Buducnost Podgorica. Mecz pokaże TVP1. Początek transmisji o godzinie 20:20.
Potencjalni rywale Lecha Poznań w 2. rundzie el. Ligi Mistrzów
UEFA podzieliła drużyny na grupy przed środowym losowaniem ścieżki mistrzowskiej 2. rundy el. Ligi Mistrzów (17.06, godz. 12:00) z udziałem Lecha Poznań.
Wskaźniki sprzedaży zwariowały. Tak kibice Arsenalu odpowiedzieli na spudłowany rzut karny Gabriela w finale Ligi Mistrzów
W sobotnim finale Ligi Mistrzów Arsenal musiał uznać wyższość Paris Saint-Germain po serii rzutów karnych. Jednym z piłkarzy Kanonierów, którzy nie wykorzystali jedenastki, był środkowy obrońca, Gabriel Magalhaes. Fani świeżo upieczonych mistrzów Anglii postanowili wesprzeć Brazylijczyka w nietypowy sposób.