Atletico było mocnym kandydatem do zwycięstwa, lecz ostatecznie Sevilla nie dała się ograć na własnym boisku. Gospodarze nieoczekiwanie wygrali z Atletico Madryt.
Sevilla wykonała bardzo ważny krok w kierunku utrzymania w lidze. Drużyna Quique Sanchez Floresa dość nieoczekiwania pokonała jednego z kandydatów do walki o mistrzostwo Hiszpanii, Atletico. To dopiero piąte zwycięstwo Sevilli w trwającej kampanii La Liga.
Jedyną bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 15. minucie Isaac Romero, wykorzystując dogranie od Lucasa Ocamposa.
Sevilla zyskała tlenu i dzięki serii dwóm zwycięstwom w lidze odskoczyła strefie spadkowej na sześć oczek. Atletico zajmuje 4. miejsce.
Gwiazda Borussii Dortmund chce trafić na Santiago Bernabeu
Nico Schlotterbeck ma jasno określony cel. Według doniesień reprezentant Niemiec chce dołączyć do Realu Madryt i stworzyć duet stoperów z Antonio Rudigerem.