Sensacyjna relegacja z Bundesligi! Grabara i spółka spadają po przegranym barażu
Mało kto przed sezonem wskazałby Wolfsburg jako drużynę, która może pożegnać się z Bundesligą, a jednak! Sprawdź, kto zajmie ich miejsce na najwyższym poziomie rozgrywkowym.
Czas na ostatnie rozstrzygnięcia w niemieckim futbolu. 16. w tabeli Bundesligi Wolfsburg zmierzył się o prawo bytu na najwyższym poziomie rozgrywkowym z 3. siłą jego zaplecza, Paderbornem. Po pierwszym, bezbramkowo zremisowanym spotkaniu, o wszystkim zadecydować miał rewanż.
Zaczęło się kapitalnie dla Grabary i spółki, bowiem już w 2. minucie Wolfsburg wyszedł na prowadzenie za sprawą bramki Pejcinovicia. Zaledwie kwadrans później z boiska z czerwoną kartką wyleciał Joakim Maehle.
Powiedzieć, że Paderborn dominował w tym spotkaniu, to jak nic nie powiedzieć. Gospodarze oddali w tym spotkaniu blisko 40 strzałów na bramkę gości przy zaledwie kilku oddanych przez drużynę Wilków.
O awansie Paderbornu zadecydowały dwa trafienia. Najpierw, w 37. minucie rywalizacji, Grabarę pokonał Filip Bilbija, a już w dogrywce, w 99. minucie, wynik dwumeczu na 2:1 ustalił Laurin Curda.
Wolfsburg żegna się z Bundesligą po 29 latach spędzonych w niej. Paderborn natomiast wraca do najwyższej ligi po 6 latach. Ostatnim sezonem spędzonym wśród najlepszych w kraju był dla nich sezon 2019-2020, kiedy to jako czerwona latarnia ligi z hukiem z niej spadli.
Kacper Potulski może dołączyć do giganta w Premier League!
Coraz więcej wskazuje na to, że Kacper Potulski tego lata stanie się bohaterem głośnego transferu. Chętnych nie brakuje – najnowszy trop prowadzi do angielskiej Premier League.
Pomocnik odchodzi z Bayernu. Może trafić do Serie A
Leon Goretzka z końcem czerwca rozstanie się z Bayernem Monachium. Coraz więcej wskazuje na to, że 70-krotny reprezentant Niemiec karierę kontynuował będzie na Półwyspie Apenińskim.
Beznadziejny sezon VFL Wolfsburg
Zasłużona degradacja nic nie grali w tym sezonie.