Przejdź do treści
Ruchy kadrowe w Wiśle

Polska 1 Liga

Ruchy kadrowe w Wiśle

Wisła Płock poinformowała o rozstaniu z trzema kolejnymi piłkarzami. Ogółem szeregi Nafciarzy opuściło już 10 zawodników.

Kamil Sulej

Wisła Płock

Wisła Płock nie może zaliczyć sezonu 2023-24 do udanych. Brak awansu do Ekstraklasy, czy choć załapanie się baraży, musiało doprowadzić do rewolucji kadrowej. I doprowadziło.

Wisła dokonała zmiany na stanowisku trenera. Dariusza Żurawia zastąpił Mariusz Misiura, który był już jedną nogą w Warcie Poznań, ale spadek klubu z Wielkopolski pokrzyżował mu szyki. Były szkoleniowiec Znicza Pruszków ostatecznie wylądował w Płocku i od pierwszego dnia pracy zabrał się za przebudowę drużyny.

W barwach Wisły nie obejrzymy Kristiána Vallo, Radosława Cielemęckiego oraz Milana Spremo. Kończące się kontrakty wymienionych zawodników z naszym klubem nie zostaną przedłużone. Wcześniej płocki klub pożegnał Marcina Biernata, Fryderyka Gerbowskiego, Jarosława Jacha, Krzysztofa Kamińskiego, Mieszko Lorenca, Mateusza Szwocha oraz Emile’a Thiakane.

Luki w kadrze Nafciarzy nie zostały jeszcze zapełnione, więc można spodziewać się aktywności Wisły na rynku transferowym w najbliższej przyszłości. Misiura przekonał do transferu dwóch wyróżniających się pierwszoligowców w poprzednim sezonie Macieja Gostomskiego z Górnika Łęczna oraz Krystiana Pomorskiego ze Znicza. W kolejce czeka Shuma Nagamatsu.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 30/2024

Nr 30/2024