Rok temu grał w Ekstraklasie, teraz zagra w 2. Lidze. Olimpia Grudziądz będzie miała nowego piłkarza
Dawid Abramowicz odchodzi z Arki Gdynia z uwagi na wygasający kontrakt. Nowym klubem 35-latka będzie Olimpia Grudziądz.
Boczny obrońca zasilił Arkę Gdynia, gdy ta awansowała do Ekstraklasy po kilku latach tułaczki w 1. Lidze. Na początku stanowił ważny element w układance trenera Dawida Szwargi, mając w swoim arsenale skutecznie wykonywane stałe fragmenty.
DAWID ABRAMOWICZ ZMIENI KLUB
Im dalej w las, tym pozycja 35-latka zaczęła słabnąć. Kluczowa okazała się wrześniowa porażka 0:4 w Lubinie z Zagłębiem. W meczu przyjaźni Arka już po 45. minutach przegrywała czterema bramkami, a sam Abramowicz nie wyszedł już na drugą połowę. Do pierwszej jedenastki wrócił dopiero na początku maja pod wodzą Dariusza Banasika.
Po spadku z ligi klub postanowił nie przedłużać kontraktu z byłym graczem Radomiaka Radom czy Puszczy Niepołomice. Jak informuje Maksymilian Dyśko z TVP Sport, Abramowicz ma podpisać kontrakt z Olimpią Grudziądz.
🆕 Dawid Abramowicz ma zostać nowym zawodnikiem Olimpii Grudziądz.
W poprzednim sezonie wystąpił w 15 spotkaniach w barwach Arki Gdynia. @sport_tvppl
Z młodzieżówki Rekordu do Włoch? Nastolatek przed wielką szansą
Według doniesień medialnych niebawem może dojść do interesującego ruchu z udziałem polskiego talentu. Piłkarz Rekordu Bielsko-Biała może przenieść się na Półwysep Apeniński.