Robert Lewandowski komentuje kolejne mistrzostwo Hiszpanii. „Mogę być z siebie dumny”
Po zwycięstwie 2:0 nad Realem Madryt, FC Barcelona przyklepała 29. mistrzostwo Hiszpanii. W trzecim z nich udział miał kapitan reprezentacji Polski – Robert Lewandowski.
Duma Katalonii bez większych problemów pokonała pogrążony w wewnętrznych problemach Real (2:0) i przypieczętowała drugie mistrzostwo z rzędu. Przed Barceloną jeszcze trzy potyczki ligowe, więc jest możliwość osiągnięcia na koniec sezonu 100 punktów.
Trzecie mistrzostwo Hiszpanii zdobył z kolei Robert Lewandowski. Dla kapitana reprezentacji Polski było to zarazem 14. mistrzostwo w karierze. Po meczu i celebracji z drużyną na murawie napastnik podzielił się swoimi wrażeniami po zdobyciu kolejnego tytułu w rozmowie ze stacją Eleven Sports.
– Doceniam miejsce, w którym jestem. W każdym klubie, w którym grałem, coś zdobyłem, więc jest to dla mnie powód do dumy. Przychodząc do Barcelony, wiedziałem, że to nie będzie łatwe wygrywać od razu. Natomiast podjąłem rękawice i to ryzyko, a jak widać, to była dobra decyzja – mówił Lewandowski.