Przejdź do treści
Southgate
newspix.pl / 400mm.pl

Euro 2024

Reprezentant Anglii wznowił treningi z drużyną. Bardzo go brakowało

Luke Shaw wziął udział w drużynowym treningu reprezentacji Anglii po raz pierwszy w trakcie zgrupowania w ramach Euro 2024. Niebawem powinien pojawić się na boisku podczas meczu.

Maciej Sarosiek

fot. newspix.pl / 400mm.pl

Zawodnik Manchesteru United nie wystąpił w żadnym spotkaniu od lutego. Od wtedy zmagał się z urazem uda. Stracił kilka miesięcy sezonu klubowego oraz początek mistrzostw Europy. Pojechał na nie, ponieważ Anglicy nie mają wielkiego wyboru na jego pozycji i dlatego, że Gareth Southgate bardzo mu ufa i wierzył w jego wyzdrowienie na wczesnym etapie turnieju.

Selekcjoner się nie pomylił. Dotąd Shaw trenował wyłącznie indywidualnie, ale w poniedziałek dołączył do reszty zespołu.

Wszystko wskazuje na to, że znajdzie się w kadrze meczowej na wtorkowe starcie ze Słowenią, w którym Synowie Albionu postarają się uzyskać awans do fazy pucharowej. Jaką rolę odegra, członka podstawowego składu czy rezerwowego – nie wiadomo.

Wiadomo, iż w pierwszych dwóch występach Anglii na Euro 2024 Shawa bardzo na boisku brakowało. Zastąpił go Kieran Trippier, jednak jako nominalny prawy obrońca, nie wypadł zbyt dobrze na lewej flance, szczególnie w ofensywie. Między innymi przez to lewa strona zespołu funkcjonowała słabo.

Ze zdrowym Lukiem Shawem powinno być o niebo lepiej.

Źródło: The Athletic
guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024