Rekordowy sezon Ekstraklasy! Tak dobrze pod tym względem nie było nigdy
Sezon Ekstraklasy 2025/26 przeszedł do historii. Pod jednym względem był naprawdę wyjątkowy.
Ekstraklasa poinformowała, że we wszystkich meczach minionej kampanii na trybunach zasiadło 4 154 423 widzów. Frekwencja w porównaniu z rozgrywkami 2024/25 wzrosła o 7,2 procent.
Natomiast w ostatniej serii gier łącznie potyczki ze stadionów obejrzało 178 030 widzów, a więc maksymalna liczba. Na każdej z aren ogłoszono sprzedaż wszystkich dostępnych biletów. To rekord Ekstraklasy.
– To historyczne liczby i bardzo mocny sygnał, że moda na Ekstraklasę cały czas się rozwija. Osiągnięcie takiego bilansu jeszcze kilka lat temu było bardzo ambitnym celem, a wczoraj stał on się faktem. Widzimy efekty codziennej, świetnej pracy i kooperacji pomiędzy naszą spółką oraz klubami.
Szczególne słowa uznania należą się osobom zaangażowanym w marketing, ticketing czy komunikację. Przede wszystkim chcę jednak podkreślić ogromne zaangażowanie kibiców, którzy tydzień po tygodniu tworzą kapitalną atmosferę wokół naszych rozgrywek – powiedział prezes zarządu Ekstraklasy SA, Marcin Animucki.
Źródło: Ekstraklasa
1 Komentarz
najstarszy
najnowszyoceniany
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze
Zenek
24 maja, 2026 15:05
Co za bzdury wygaduje ten Prezes przypisując sobie zasługi. Szok. Kibice przychodzą na trybuny, bo poziom gry zawodników i rywalizacji jest wysoki i prawdziwy, a nie jak kiedyś żelusie wyszli trochę pokopali, nie spocili się w piłka była im najmniej potrzebna. Teraz jest walka na hoisku. Kibic to widzi. Prezesiku ogarnij się. Wasze starania są ważne ale to tylko dodatek.
Co za bzdury wygaduje ten Prezes przypisując sobie zasługi. Szok. Kibice przychodzą na trybuny, bo poziom gry zawodników i rywalizacji jest wysoki i prawdziwy, a nie jak kiedyś żelusie wyszli trochę pokopali, nie spocili się w piłka była im najmniej potrzebna. Teraz jest walka na hoisku. Kibic to widzi. Prezesiku ogarnij się. Wasze starania są ważne ale to tylko dodatek.