Rekordowy sezon Ekstraklasy! Tak dobrze pod tym względem nie było nigdy
Sezon Ekstraklasy 2025/26 przeszedł do historii. Pod jednym względem był naprawdę wyjątkowy.
Ekstraklasa poinformowała, że we wszystkich meczach minionej kampanii na trybunach zasiadło 4 154 423 widzów. Frekwencja w porównaniu z rozgrywkami 2024/25 wzrosła o 7,2 procent.
Natomiast w ostatniej serii gier łącznie potyczki ze stadionów obejrzało 178 030 widzów, a więc maksymalna liczba. Na każdej z aren ogłoszono sprzedaż wszystkich dostępnych biletów. To rekord Ekstraklasy.
– To historyczne liczby i bardzo mocny sygnał, że moda na Ekstraklasę cały czas się rozwija. Osiągnięcie takiego bilansu jeszcze kilka lat temu było bardzo ambitnym celem, a wczoraj stał on się faktem. Widzimy efekty codziennej, świetnej pracy i kooperacji pomiędzy naszą spółką oraz klubami.
Szczególne słowa uznania należą się osobom zaangażowanym w marketing, ticketing czy komunikację. Przede wszystkim chcę jednak podkreślić ogromne zaangażowanie kibiców, którzy tydzień po tygodniu tworzą kapitalną atmosferę wokół naszych rozgrywek – powiedział prezes zarządu Ekstraklasy SA, Marcin Animucki.
Źródło: Ekstraklasa
1 Komentarz
najstarszy
najnowszyoceniany
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze
Zenek
24 maja, 2026 15:05
Co za bzdury wygaduje ten Prezes przypisując sobie zasługi. Szok. Kibice przychodzą na trybuny, bo poziom gry zawodników i rywalizacji jest wysoki i prawdziwy, a nie jak kiedyś żelusie wyszli trochę pokopali, nie spocili się w piłka była im najmniej potrzebna. Teraz jest walka na hoisku. Kibic to widzi. Prezesiku ogarnij się. Wasze starania są ważne ale to tylko dodatek.
OFICJALNIE! Wiadomo, kiedy i gdzie odbędzie się Superpuchar Polski!
Mecz o Superpuchar Polski jest tradycyjnym rozpoczęciem sezonu w polskim futbolu klubowym. Mimo wcześniej perturbacji, podano oficjalne szczegóły rozegrania meczu.
Lech sprowadzi gracza z Ligue 1! To będzie drugi najdroższy transfer w historii klubu
Mistrz Polski kontynuuje ofensywę transferową. Wszystko wygląda na to, że w przyszłym sezonie Ekstraklasy zobaczymy stopera z przeszłością w lidze francuskiej. Sprawdź, o kim mowa!
Co za bzdury wygaduje ten Prezes przypisując sobie zasługi. Szok. Kibice przychodzą na trybuny, bo poziom gry zawodników i rywalizacji jest wysoki i prawdziwy, a nie jak kiedyś żelusie wyszli trochę pokopali, nie spocili się w piłka była im najmniej potrzebna. Teraz jest walka na hoisku. Kibic to widzi. Prezesiku ogarnij się. Wasze starania są ważne ale to tylko dodatek.