Przejdź do treści
CZESTOCHOWA, 05.12.2023
KONFERENCJA PRASOWA Z NOWYM DYREKTOREM SPORTOWYM RAKOWA 
Samuel Cardenas
FOT. JAKUB ZIEMIANIN / 400mm.pl

Polska Ekstraklasa

Raków znalazł nowego bramkarza. To były gracz Leeds United

Kristoffer Klaesson został nowym bramkarzem Rakowa Częstochowa. Były golkiper norweskiej młodzieżówki trafił do Medalików zasadzie transferu defnitywnego.

Maciej Kanczak

FOT. JAKUB ZIEMIANIN/400 MM

23-letni Kristoffer Klaesson w poprzednim sezonie bronił barw Leeds United. W zespole Pawi rozegrał jednak tylko cztery spotkania w The Championship, w których puścił trzy gole. Wcześniej strzegł bramki Valerengi Oslo (57 spotkań, 80 puszczonych goli, 13 czystych kont).

  • – Razem z naszym sztabem szkoleniowym przeanalizowaliśmy sytuację dotyczącą naszych bramkarzy i zdecydowaliśmy się zareagować. Podpisaliśmy kontrakt z zawodnikiem, który w przeszłości pokazał swoje umiejętności i potencjał. Kristoffer ma niemal kompletny profil dobrego bramkarza z umiejętnościami zarówno w klasycznym zachowaniu pod bramką, jak również grze nogami i ustawianiu się w strefie podbramkowej. Wierzymy, że razem ze sztabem pomożemy mu wejść na jeszcze wyższy poziom – powiedział oficjalnej stronie Rakowa, dyrektor sportowy Samuel Cardenas.

Parę tygodni temu, za 4,8 mln euro do Sportingu CP przeniósł się Vladan Kovacević. Raków ma w kadrze jednak w dalszym ciągu aż trzech bramkarzy – Dusana Kuciaka, Muhameda Sahinovicia i Kacpra Trelowskiego.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 28/2024

Nr 28/2024