Przejdź do treści
HANOWER 15.06.2024
TRENING REPREZENTACJI POLSKI NA EURO 2024 --- POLISH FOOTBALL NATIONAL TEAM TRAINING SESSION ON EURO 2024 IN HANOVER
MICHAL PROBIERZ
FOT. PIOTR KUCZA/400mm.pl

Polska Reprezentacja Polski

Prognozowany skład reprezentacji Polski na mecz z Holandią

Reprezentacja Polski rozegra pierwsze spotkanie na mistrzostwach Europy w Niemczech. Biało-czerwoni zmagają się z plagą kontuzji, które w trakcie zgrupowania, wykluczyły kilku zawodników z gry. Na kogo ostatecznie postawi Michał Probierz?

Paweł Gołaszewski

Fot. Piotr Kucza/400mm.pl

W dwóch meczach towarzyskich selekcjoner sprawdzał różne rozwiązania. Niestety, większość zmian, które musiał przeprowadzić sztab reprezentacji Polski, wynikała z urazów.

JEDEN KŁOPOT W DEFENSYWIE

Jak te kontuzje wpłyną na mecz otwarcia Polaków na Euro 2024? Przeciwko Holendrom nie zagra na pewno Robert Lewandowski, który nie trenuje z drużyną. Przy dobrych wiatrach nasz kapitan będzie gotowy do gry na starcie z Austrią.

18

meczów na wielkich turniejach w reprezentacji Polski rozegrał Robert Lewandowski. Od mistrzostw Europy 2012 kapitan nie opuścił ani jednej minuty na Euro i mundialach. Teraz zabraknie go w meczu otwarcia

Jak będzie wyglądał skład reprezentacji Polski przeciwko Holandii? W jedenastce jest wielu pewniaków, ale nie brakuje znaków zapytania.

W bramce pewniakiem jest Wojciech Szczęsny. Golkiper Juventusu błysnął formą w meczu towarzyskim z Turcją. Szczena będzie kluczowym zawodnikiem na tym turnieju.

FOT. MICHAL STAWOWIAK / 400mm.pl

Co z defensywą? Cały czas na pełnych obrotach nie trenuje Paweł Dawidowicz, co stawia jego występ przeciwko Oranje pod znakiem zapytania. Jeśli jego zabraknie, wówczas miejsce na środku defensywy zajmie Bartosz Salamon.

Jako półprawy stoper do gry szykowany jest Jan Bednarek. Natomiast jako półlewy wystąpi Jakub Kiwior.

Paweł Dawidowicz ma indywidualny trening. Robimy wszystko, aby zdążył na Holandię – Michał Probierz na piątkowej konferencji prasowej

RYWALIZACJA O ŚRODEK I ATAK

W środku pola jest dwóch absolutnych pewniaków. Na pozycji numer sześć wystąpi Bartosz Slisz, natomiast nieco wyżej operować będzie Piotr Zieliński.

Kto dołączy do tego tercetu? Do tej pory Probierz stawiał na Jakuba Piotrowskiego, który jest odkryciem selekcjonera w tym roku. Natomiast w sparingu z Turcją formą błysnął Jakub Moder, więc między tą dwójką trwa rywalizacja o miejsce w składzie.

FOT. PIOTR KUCZA/400mm.pl

Na wahadłach nie ma żadnego znaku zapytania. Nicola Zalewski oraz Przemysław Frankowski powinni wystąpić od pierwszej minuty z Holendrami.

Pewniaków nie ma natomiast w ataku. Sztab rozważa dwie opcje. Pierwszą jest zagranie dwoma napastnikami. Drugi wariant zakłada rezygnację z jednego snajpera na rzecz ofensywnego pomocnika.

5

punktów w klasyfikacji kanadyjskiej zdobył Nicola Zalewski za kadencji Michała Probierza w reprezentacji Polski

Wydaje się, że doskonale w tej roli może odnaleźć się Kacper Urbański, który świetnie łączył drugą linię z napastnikiem w meczach towarzyskich. Drugą opcją jest Sebastian Szymański, ale w sparingach lepiej pokazał się ten pierwszy.

A kto będzie odpowiadał za obsadę pozycji numer dziewięć pod nieobecność Lewandowskiego? Spośród snajperów najlepiej pokazał się Adam Buksa i to na niego stawiamy, choć wydaje się, że to między nim, a Krzysztofem Piątkiem rozstrzygnie się rywalizacja.


Prognozowany skład reprezentacji Polski na Holandię:

Szczęsny – Bednarek, Salamon, Kiwior – Frankowski, Slisz, Zieliński, Piotrowski, Zalewski – Urbański, Buksa

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze
Robert
Robert
15 czerwca, 2024 14:27

Salamon w ostatnich meczach wyglądał katastrofalnie, nie wiem czy to dobry pomysł aby zagrał z Holandią. Nie widzę tego.

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024