Przejdź do treści
probierz fot. Grzegorz Wajda

Polska Reprezentacja Polski

Probierz po porażce z Austrią: „Graliśmy va banque”

Reprezentacja Polski przegrała 1:3 z Austrią i jest o krok od odpadnięcia z Euro 2024. – "Razem wygrywaliśmy, teraz razem przegrywamy" – skomentował na pomeczowej konferencji prasowej selekcjoner Michał Probierz.

Jan Broda

FOT. Grzegorz Wajda

Probierz wprost przyznał, że biało-czerwoni źle weszli w mecz, zwłaszcza jeśli chodzi o początkowy kwadrans.

  • – „Pierwsze 15 minut wyobrażaliśmy sobie zupełnie inaczej. Nie potrafiliśmy się przeciwstawić rywalom, mieliśmy zbyt wiele strat. Później uspokoiliśmy grę i wyrównaliśmy. Po 60. minucie dokonaliśmy zmian. Popełniliśmy jednak błąd podobny do tego z meczu z Holandią. Mieliśmy sytuacje na 2:2, ale ich nie wykorzystaliśmy. Do końca próbowaliśmy gonić wynik, graliśmy va banque, lecz nie byliśmy w stanie odwrócić losów meczu i straciliśmy kolejną bramkę” – ocenił.

– Nie obarczałbym nikogo winą ani nie wyróżniał. Razem wygrywaliśmy, teraz razem przegrywamy – dodał selekcjoner reprezentacji Polski.

Zapytany o Roberta Lewandowskiego, Probierz przyznał, że ten wprawdzie „trenował normalnie”, lecz decyzja o posadzeniu go na ławce rezerwowych była podyktowana przede wszystkim względami zdrowotnymi.

  • – „Dlaczego nie zagrał od początku? Wiedzieliśmy, że to będzie bardzo intensywne spotkanie. Dlatego postanowiliśmy z doktorem i Robertem, że rozpocznie mecz na ławce. Mieliśmy w głowach kolejne mecze. Szkoda, że spotkanie z Austriakami tak się ułożyło” – ujawnił.
guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 28/2024

Nr 28/2024