Przejdź do treści
June 22, 2024, Dortmund, Germany: Portugal' celebration of Vitinha after the own goal for the 0-2 during the Euro 2024 soccer match between Turkey and Portugal at the Signal Iduna Park, Dortmund, Germany - Saturday June 22 , 2024. Sport - Soccer . (Photo by Fabio Ferrari/LaPresse) (Credit Image: © Fabio Ferrari/LaPresse via ZUMA Press) 
UEFA EURO NIEMCY 2024
ME MISTRZOSTWA EUROPY W PILCE NOZNEJ PILKA NOZNA
TURCJA v PORTUGALIA
FOT. ZUMA/newspix.pl / 400mm.pl

POLAND ONLY !!!
---
newspix.pl / 400mm.pl

Euro 2024

Prawdziwe rozpoczęcie turnieju dla Portugalii. Co na to Słowenia?

Aby dołączyć do grona ćwierćfinalistów Euro 2024 Portugalia musi pokonać Słowenię. Inne rozstrzygnięcie meczu byłoby sensacją.

Maciej Sarosiek

fot. newspix.pl / 400mm.pl

Cristiano Ronaldo i spółka przystąpili do turnieju w randze jednego z faworytów do zwycięstwa. Inaczej od kilku innych potentatów, w fazie grupowej nie zawiedli. Wprawdzie ulegli Gruzji, lecz do spotkania podeszli w zmienionym składzie, pewni pierwszego miejsca w tabeli. Wcześniej wygrali z Czechami oraz Turcją.

Słowenia awansowała do fazy pucharowej wbrew przewidywaniom. Według tych miała zająć ostatnie miejsce w grupie z Anglią, Danią i Serbią. Zajęła trzecie. Nie poniosła ani jednej porażki, notując trzy remisy.

Słowenia wystąpi w fazie pucharowej Euro po raz pierwszy w historii. – Jako że jesteśmy tak małym krajem, jestem pewny, iż każdy cieszy się z naszego sukcesu. Czuję wielką dumę z mojej drużyny i sądzę, że to początek nowej, pięknej ery dla słoweńskiego futbolu – oznajmił po remisie z Anglią selekcjoner Matjaz Kek.

1

Słowenia wystąpi w fazie pucharowej Euro po raz pierwszy.

Wyeliminować Portugalię będzie jej jednak niezwykle trudno. To drużyna z Półwyspu Iberyjskiego jest wyraźnym faworytem zestawienia. Skoro celuje w triumf, turniej tak naprawdę dopiero się dla niej zaczął. 

Czy nie skończy się przedwcześnie, okaże się wieczorem. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na godzinę 21:00.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 28/2024

Nr 28/2024