Przejdź do treści
June 22, 2024, Dortmund: Dortmund, Germany, 22nd June 2024. Cristiano Ronaldo of Portugal places a pass forward during the UEFA European Championships match at BVB Stadion, Dortmund. (Credit Image: � David Klein/CSM via ZUMA Press Wire) 
UEFA EURO NIEMCY 2024
ME MISTRZOSTWA EUROPY W PILCE NOZNEJ PILKA NOZNA
TURCJA v PORTUGALIA
FOT. ZUMA/newspix.pl / 400mm.pl

POLAND ONLY !!!
---
newspix.pl / 400mm.pl

Euro 2024

Portugalia pewna swego, reszta walczy o awans

Mecze Czechy – Turcja i Gruzja – Portugalia zamkną fazę grupową Euro 2024. Tym samym poznamy ostatnich uczestników fazy pucharowej.

Maciej Sarosiek

fot. newspix.pl / 400mm.pl

Na pewno wystąpią w niej Portugalczycy, którzy wygrali dwa pierwsze spotkania i zapewnili sobie awans z pierwszego miejsca w tabeli. Należy się więc spodziewać, że na Gruzinów wyjdą w mocno zmienionym składzie. Jakość ich kadry jest jednak na tyle wysoka, iż niezależnie od personaliów będą faworytem potyczki.

Gruzja musi wygrać, by mieć szansę na wyjście z grupy. Na ten moment zajmuje ostatnią pozycję. Ma w dorobku jeden punkt. Tyle samo, co Czechy i dwa mniej od Turcji.

Tej drugiej do awansu do fazy pucharowej wystarczy remis z tą pierwszą. Taki wynik oznaczałby jednak odpadnięcie Czechów. Ci zrobią więc wszystko, żeby zwyciężyć. W trakcie trwającego turnieju jeszcze im się to nie udało.

Spotkania rozpoczną się o godzinie 21:00. Około 23:00 faza grupowa Euro 2024 stanie się przeszłością.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024