W czwartek trzy polskie drużyny rozegrają spotkania eliminacyjne w Lidze Konferencji Europy.
Raków rozpoczyna zmagania w eliminacjach Ligi Konferencji Europy
Przed nami druga runda eliminacji do Ligi Konferencji Europy. W niej zagrają trzy polskie drużyny. Do Śląska Wrocław, który w pierwszej rundzie wyeliminował estońskie Paide, dołączają Raków Częstochowa oraz Pogoń Szczecin.
Jako pierwszy na murawę w czwartkowe popołudnie wybiegną właśnie zawodnicy Śląska. Czeka ich wyjazdowe starcie z Araratem. Mecz w Armenii może okazać się sporym wyzywaniem, gdyż poza rywalem będzie trzeba walczyć także z wymagającymi warunkami atmosferycznymi.
Po Śląsku będzie można obejrzeć zmagania Rakowa Częstochowa. Podopieczni Marka Papszuna o godzinie 18.00 zagrają na wyjeździe z litewską Suduvą. Raków przystępuje do spotkania w roli faworyta oraz w dobrych nastrojach, gdyż w weekend po wygranej w rzutach karnych nad Legią udało częstochowianom udało sięgnąć się po Superpuchar Polski.
Jako ostatnia w czwartek zaprezentuje się Pogoń Szczecin. Portowcy o 21.00 przed własną publicznością zmierzą się z Osijekiem. Szanse obu zespołów są wyrównane, ale nieznacznym faworytem dwumeczu jest jednak ekipa z Chorwacji.
Puchar w Kryształowym Pałacu! Będą opowiadać o tym swoim synom
Gołym okiem było widać, że piłkarsko to finał europejskiej trzeciej ligi. Atmosfera w Lipsku dowodzi jednak, że Liga Konferencji, czy jak wolą niektórzy Puchar Biedronki, to rozgrywki potrzebne, dające wiele radości maluczkim, takim jak Crystal Palace, które 1:0 pokonało Rayo Vallecano.