Podolski zapisze się w historii. W spotkaniu z Radomiakiem pobije rekord
W piątek Lukas Podolski poinformował o zakończeniu kariery. W meczu z Radomiakiem mistrz świata z 2014 roku po raz ostatni wystąpi w barwach Górnika Zabrze, zapisując się tym samym w historii Ekstraklasy.
Kilka dni temu byłemu zawodnikowi m.in. Arsenalu i Bayernu Monachium udało się sfinalizować długo wyczekiwaną prywatyzację klubu. Pakiet większościowy akcji Górnika trafił w ręce Podolskiego.
Niezwykle doświadczony pomocnik zdecydował się odwiesić korki na kołku i poinformował wczoraj, że w meczu z Radomiakiem po raz ostatni pojawi się na murawie.
Jak zauważył oficjalny profil zabrzańskiego klubu, w wieku 40 lat i 353 dni Podolski stanie się w sobotę najstarszym zawodnikiem z pola, który kiedykolwiek zagrał w Ekstraklasie.
Pierwszy gwizdek sędziego w spotkaniu pomiędzy Górnikiem a Radomiakiem wybrzmi już o godz. 17.30. Wszystkie mecze 34. kolejki rozpoczną się o tej samej porze. (FT)