Sporo szczęścia w losowaniu III rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów miał Śląsk Wrocław. Mistrz Polski zmierzy się z New Saints FC lub Helsinborgs IF. Co o tym myślą piłkarze wrocławskiej drużyny?
– Po dzisiejszym losowaniu życzę sobie dwóch rzeczy – żebyśmy w środę przypieczętowali nasz awans do III rundy oraz by Walijczycy pokonali Szwedów. Moim zdaniem Helsibnorgs to mocniejszy i trudniejszy przeciwnik od New Saints, ale w ich pierwszym spotkaniu w Walii padł bezbramkowy remis, więc w rewanżu jeszcze wszystko jest możliwe. Gdyby jednak było inaczej i w III rundzie trafilibyśmy na Szwedów, to oczywiście rozpaczać nie będę. Będzie nas czekać ciężki bój, ale zrobimy wszystko, by awansować dalej – powiedział Sebastian Mila.
Z optymizmem na wyniki losowania patrzy również Przemysław Kaźmierczak. – Niezależnie od tego, czy zagramy z Walijczykami, czy ze Szwedami, to przeciwnicy są w naszym zasięgu. Nie możemy jednak ich nie doceniać. Wszystko w naszych głowach i nogach. Wydaje się, że New Saints jest słabszym rywalem i powinien odpaść w rywalizacji z Helsinborgs. Wiadomo jednak, jaki jest futbol. Ciężko jest cokolwiek przewidzieć – dodał drugi z pomocników Śląska.
Potencjalni rywale Lecha Poznań w 2. rundzie el. Ligi Mistrzów
UEFA podzieliła drużyny na grupy przed środowym losowaniem ścieżki mistrzowskiej 2. rundy el. Ligi Mistrzów (17.06, godz. 12:00) z udziałem Lecha Poznań.
Wskaźniki sprzedaży zwariowały. Tak kibice Arsenalu odpowiedzieli na spudłowany rzut karny Gabriela w finale Ligi Mistrzów
W sobotnim finale Ligi Mistrzów Arsenal musiał uznać wyższość Paris Saint-Germain po serii rzutów karnych. Jednym z piłkarzy Kanonierów, którzy nie wykorzystali jedenastki, był środkowy obrońca, Gabriel Magalhaes. Fani świeżo upieczonych mistrzów Anglii postanowili wesprzeć Brazylijczyka w nietypowy sposób.