Przejdź do treści
BERLIN 21.06.2024
MECZ II RUNDA GRUPA D MISTRZOSTW EUROPY 2024: POLSKA - AUSTRIA --- FIRST ROUND GROUP D UEFA EURO 2024 MATCH: POLAND - AUSTRIA
NICOLA ZALEWSKI  KAROL SWIDERSKI  ROBERT LEWANDOWSKI  
FOT. PIOTR KUCZA/400mm.pl

Polska Reprezentacja Polski

Ostatni awansowali, pierwsi odpadną? Matematyczne szanse Polski na wyjście z grupy

Porażka 1:3 z Austrią sprawiła, że reprezentacja Polski jest o krok od odpadnięcia z Euro 2024. Biało-czerwonym pozostaje już tylko matematyka. Co zatem musi się stać, aby podopieczni Michała Probierza awansowali do fazy pucharowej?

Jan Broda

FOT. PIOTR KUCZA / 400mm

Ostatni będą pierwszymi? Wszystko na to wskazuje. Polska jako ostatnia reprezentacja awansowała do finałów Euro 2024 i niewykluczone, że jako pierwsza odpadnie z Mistrzostw Europy.

Po dwóch meczach fazy grupowej, podopieczni Michała Probierza są w wyjątkowo skomplikowanej sytuacji – mają na swoim koncie zero punktów, dwie porażki, bilans bramkowy 2:5 i zamykają tabelę w grupie D.

Jeśli za kilka godzin Holandia nie przegra z Francją, biało-czerwoni stracą jakiekolwiek szanse na zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w grupie dających przepustkę do gry w 1/8 finału.

Ostatnią nadzieją na awans Polaków do fazy pucharowej jest klasyfikacja drużyn z trzeciego miejsca. Żeby uplasować się na najniższym stopniu podium w grupie, muszą spełnić się co najmniej dwa niezależne od siebie warunki. Najpierw Holendrzy pokonają Francuzów, następnie a Robert Lewandowski i spółka ograją Trójkolorowych, najlepiej różnicą dwóch goli.

Trzeba jednak uczciwie przyznać, że jest to scenariusz raczej z gatunku science-ficiton.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024