Przejdź do treści
HAMBURG 16.06.2024
MECZ I RUNDA GRUPA D MISTRZOSTW EUROPY 2024: POLSKA - HOLANDIA --- FIRST ROUND GROUP D UEFA EURO 2024 MATCH IN HAMBURG: POLAND - NETHERLANDS
NZ LUKASZ PISZCZEK
FOT. PATRYK PINDRAL/400MM.PL

Ligi w Europie Bundesliga

OFICJALNIE: Wielki powrót Łukasza Piszczka do Borussii Dortmund!

Borussia Dortmund oficjalnie poinformowała, że Łukasz Piszczek wraca do klubu! Były reprezentant Polski będzie asystentem Nuriego Sahina w BVB.

Paweł Gołaszewski

fot. Patryk Pindral/400mm.pl

Nuri Sahin skompletował sztab szkoleniowy na kolejny sezon. Wśród trenerów, których Borussia ogłosiła na oficjalnej stronie klubowej jest Piszczek, który będzie pełnił rolę asystenta.

Obok Polaka najbliższymi współpracownikami będą: Ertugrul Arslan oraz Joao Tralhao. – Dzięki nim udało się stworzyć trio, które ma wiele umiejętności, dobrych pomysłów i będzie dobrze działać dla Nuriego. Jesteśmy przekonani, że ich mocne strony pomogą nam osiągnąć sukces w nadchodzącym sezonie – powiedział Lars Ricken, dyrektor zarządzający BVB do spraw sportu.

  • – Podczas rozmów szybko zdobyliśmy duże zaufanie. Nasz zespół trenerski wokół Nuriego jest dobrze ułożony. Cała trójka pomoże nam osiągać cele dzięki różnym doświadczenim – dodał dyrektor sportowy Sebastian Kehl.

Tralhao i Arslan pracowali w Antalyasporze jako asystenci Sahina. Piszczek natomiast był grającym trenerem LZS Goczałkowice-Zdrój. W sztabie BVB nie będzie Svena Bendera oraz Sebastiana Gepperta, którzy zakończą pracę w klubie z końcem czerwca.

Sahin: – Chciałbym podziękować Svenowi i Sebastianowi za naszą współpracę. Teraz nie mogę się doczekać nowego zespołu i codziennych dyskusji z trzema ekspertami, których niezwykle cenię zarówno osobiście, jak i merytorycznie. Pracowałem już z Joao i Ertugrulem w Antalyasporze. A Łukasz był moim pierwszym wyborem, gdy stało się jasne, że Sven niestety opuści BVB na nowy sezon. Mam z nim szczególną więź, bardzo chciałbym kontynuować współpracę ze Svenem.

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze
Paweł
Paweł
29 czerwca, 2024 16:04

Piękna sprawa! Powodzenia Piszczu :).

Bogdan
Bogdan
3 lipca, 2024 19:08

Zycze mistrzostwa , a potem czas na reprezentacje Polski

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024