Przejdź do treści
Oficjalnie. Sergio Barcia nowym zawodnikiem Legii Warszawa

Polska Ekstraklasa

Oficjalnie. Sergio Barcia nowym zawodnikiem Legii Warszawa

Legia Warszawa oficjalnie zaprezentowała Sergio Barcię w barwach klubowych. Piłkarz podpisał dzisiaj kontrakt ze stołecznym klubem.

FOT. LEGIA WARSZAWA

Hiszpański środkowy obrońca Sergio Barcia podpisał z Legią Warszawa kontrakt do końca sezonu 2026-27. 23-letni zawodnik jest wychowankiem Celty Vigo, a ostatnio występował w CD Mirandes na poziomie LaLiga2.

W ubiegłym sezonie był kapitanem i podstawowym zawodnikiem swojego byłego klubu. Wystąpił w 40 meczach, w których zdobył dwie bramki, spędził na boisku 3337 minut. W LaLiga zadebiutował w barwach Granady w 2020 roku. Szkolił się w akademii Celty Vigo, a następnie występował również w roli kapitana w drużynie rezerw.

– Mocno obserwujemy drugą ligę hiszpańską, jest tam wielu zawodników chcących dostać się do LaLiga. Niektórzy otrzymają tę szansę i przez to mogą być poza naszym zasięgiem, jednak nie wszystkich ta liga przyjmie. W związku z tym ten rynek jest dla nas bardzo interesujący, a dla wielu czołowych piłkarzy LaLiga2 przejście do Legii to ciekawa opcja – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

Źródło: Legia Warszawa
guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024