Przejdź do treści
ARLAMOW 25.06.2024
ZGRUPOWANIE RAKOWA CZESTOCHOWA W ARLAMOWIE --- RAKOW CZESTOCHOWA TRAINING CAMP IN ARLAMOW
DAWID SZWARGA MAREK PAPSZUN
FOT. JAKUB ZIEMIANIN/400mm.pl

Polska Ekstraklasa

OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Rakowa Częstochowa

Raków Częstochowa pozyskał pierwszego piłkarza w letnim oknie transferowym. Kontrakt z Medalikami podpisał grecki pomocnik.

Paweł Gołaszewski

fot. jakub ziemianin/400mm.pl

Raków buduje powoli kadrę na kolejny sezon. Do tej pory pod Jasną Górą podejmowano decyzje odnośnie piłkarzy odchodzących. Przyszłości w Częstochowie nie mają Łukasz Zwoliński czy Sonny Kittel, a wcześniej klub opuścili m.in. Vladan Kovacević oraz Giannis Papanikolaou.

Teraz przyszedł czas na pierwsze wzmocnienie. Nowym zawodnikiem Rakowa został Vasilios Sourlis. Medaliki kupiły środkowego pomocnika z Asterasu Tripolis i podpisały z nim dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.

21-latek jest wychowankiem Olympiakosu Pireus. W pierwszym zespole legendarnego klubu rozegrał łącznie 15 meczów. Ostatni sezon spędził w Asterasie Tripolis, gdzie wystąpił w 19 spotkaniach.

– Interesowaliśmy się nim już od poprzedniego lata. W naszym schemacie gry będzie przeważnie grał na pozycji środkowego pomocnika. Vasilios łączy w sobie siłę, wielką gotowość do pojedynków fizycznych i ogromną determinację, co powoduje, że jest dobrze dopasowany do naszego DNA – podkreślił Samuel Cárdenas, dyrektor sportowy Rakowa, na łamach oficjalnej strony klubu.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024