Przejdź do treści
OFICJALNIE: Piąty transfer Legii Warszawa. Młodzieżowy reprezentant Polski podpisał kontrakt

Polska Ekstraklasa

OFICJALNIE: Piąty transfer Legii Warszawa. Młodzieżowy reprezentant Polski podpisał kontrakt

Legia Warszawa oficjalnie poinformowała, że jej nowym zawodnikiem będzie Marcel Mendes-Dudziński. Golkiper podpisał czteroletni kontrakt.

Paweł Gołaszewski

fot. marcin szymczyk/400mm.pl

Młodzieżowy reprezentant Polski przez ostatnie trzy lata był zawodnikiem Benfiki Lizbona, do której trafił z Pogoni Szczecin. Golkiper występował w drużynie U-19, w barwach której grał także w UEFA Youth League.

Mendes-Dudziński ma dwa paszporty: polski i brazylijski. Występuje jednak w młodzieżowych reprezentacjach biało-czerwonych. Z Legią związał się do końca czerwca 2028 roku.

– Jestem bardzo szczęśliwy z decyzji o przyjściu do Legii. Dziękuję za tę szansę. Legia to klub z dużą historią – nie tylko krajową, ale i europejską. Ma niesamowitych kibiców, najlepsze obecnie warunki do rozwoju w Polsce i topowe w Europie. Wiem, ze rywalizacja będzie duża, ale lubię wyzwania i chcę je podjąć – powiedział Mendes-Dudziński na łamach oficjalnej strony klubowej.

– Marcel jest młodym, uzdolnionym bramkarzem, który będzie rozwijał się w pierwszej drużynie. Cieszę się, że wybrał Legię jako najbardziej perspektywiczny klub w tym momencie swojej kariery, gwarantujący najwyższe standardy treningu i opieki nad zawodnikami. Wspólnie ze sztabem będziemy pracować, żeby stawał się coraz lepszym piłkarzem. Cieszymy się, że wśród bramkarzy będzie duża rywalizacja. Najważniejszym zadaniem pozostaje zapewnienie na tej pozycji jakości i stabilizacji na wysokim poziomie. Mamy plan rozwoju i prowadzenia poszczególnych zawodników – dodał dyrektor sportowy Jacek Zieliński

Mendes-Dudziński jest piątym zawodnikiem sprowadzonym na Łazienkowską w tym oknie. Wcześniej kontrakty z Legią podpisali: Claude Goncalves, Kacper Chodyna, Luquinhas oraz Jean-Pierre Nsame.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 28/2024

Nr 28/2024