Lider PKO BP Ekstraklasy ogłosił trzecie zimowe wzmocnienie. Drużynę Jacka Magiery zasili Wenezuelczyk.
Nowym graczem Śląska został Lewuis Pena. 19-latek podpisał we Wrocławiu kontrakt do końca czerwca 2025 roku. W umowie została zawarta opcja jej przedłużenia o kolejne trzy lata.
Pena to skrzydłowy. Występuje obecnie w Deportivo Rayo Zuliano. W sezonie 2023 rozegrał 15 meczów, w których zdobył trzy bramki i zanotował asystę. 19-latek to także reprezentant Wenezueli do lat 20.
Pena to trzeci – po Patryku Klimali i Simeonie Petrovie – zimowy transfer Śląska.
Zmiana godziny meczu o Superpuchar. PZPN wydał oświadczenie
Przed startem nowego sezonu na polskich boiskach mistrz Polski i zdobywca Pucharu zagrają o Superpuchar Polski. Nastąpiła drobna zmiana w kontekście pory rozegrania tego spotkania.