Oficjalnie: Lukas Podolski kończy karierę! [WIDEO]
Lukas Podolski w czwartek został większościowym udziałowcem Górnika Zabrze, a dzień później poinformował o zakończeniu kariery zawodniczej.
Trzeci tydzień maja z pewnością na długo pozostanie w pamięci sympatyków klubu z Roosevelta. Najpierw Podolskiemu udało się wszak dopiąć długo wyczekiwaną prywatyzację klubu, a w piątek, 22 maja, sam zainteresowany poinformował o odwieszeniu butów na kołku.
Wielokrotny reprezentant Niemiec, mistrz świata z 2014 roku, a także były zawodnik m.in. Arsenalu czy Bayernu Monachium, w sobotę po raz ostatni przywdzieje trykot Górnika w oficjalnym spotkaniu. O 17.30 Zabrzanie przed własną publicznością zmierzą się z Radomiakiem.
Drużyna Michala Gasparika, która na początku maja sięgnęła po krajowy puchar, w ostatniej kolejce sezonu 2025-26 powalczy o wicemistrzostwo Polski.
Jeden rozdział się kończy. Rozpoczyna się nowa era… 🥺
Mistrz Świata @Podolski10 w najbliższy weekend zakończy karierę pełną sukcesów. Został właścicielem Klubu swojego dzieciństwa – Górnika Zabrze.
Biała Gwiazda pracuje nad wzmocnieniami po awansie do Ekstraklasy. Do drużyny Mariusza Jopa dołączyć może środkowy obrońca, który ostatnio występował w Belgii.
Media: Widzew wykupi Hellebranda? Nowe informacje ws. klauzuli odstępnego
Jeden z głównych architektów ostatnich sukcesów Górnika Zabrze, Patrik Hellebrand, znalazł się w orbicie zainteresowań Widzewa Łódź. W kontrakcie środkowego pomocnika zawarta jest atrakcyjna klauzula wykupu. Portal „Meczyki.pl” ujawnił konkretne informacje w tej sprawie.
Pomocnik Górnika na celowniku zagranicznych klubów. Ostatni sezon spędził na wypożyczeniu
Ubiegłego lata Górnik Zabrze zakontraktował Wiktora Nowaka, a następnie niemal od razu wysłał go na wypożyczenie do Wisły Płock. Z perspektywy rozwoju młodzieżowego reprezentanta Polski okazało się to bardzo dobrym rozwiązaniem.
Dobra decyzja 👍